Dünya Sarılma Günü Mesajları

21 Ocak Dünya Sarılma Günü, dünya genelinde sevgiyi , saygıyı, barış içinde yaşamayı artırmak adına düzenlenmiştir gündür. Bu özel günü sevdikleriyle güzel bir kutlama mesajı veya sosyal medya hesaplarında güzel bir söz paylaşarak geçirmek isteyenler konuyu mercek altına aldı. İşte sizlere Dünya Sarılma Günü Mesajları..

Dünya Sarılma Günü Mesajları yazımız da; Dünya sarılma günü kapak mesajları, Sarılma günü şiirleri, 21 Ocak sarılma günü sloganları, sarılma günü yazıları, Anlamlı sarılma günü sözleri yer almaktadır.

Dünya Sarılma Günü Tarihçe

Bu günün ilk hareketi; Michigan şehrinde 21 Ocak 1986’da gerçekleşti ve o zamandan beri ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Almanya ve Polonya’da her yıl kutlanmaktadır. Fikrin sahibi Kevin Zaborney; ABD’nin Clio şehrinde sıradan biriydi ve bu fikri yayan da bir papazdı. Bu fikri bulduğunda henüz 24 yaşındaydı. Tabii ki bu fikri bulduğunda dünyaca tanınacak ve benimsenecek bir fikir olduğunu bilmiyordu. Ama aynı zamanda, popülariteye göre bu gün, bir sürpriz niteliğinde oldu.

Kevin Zaborney; “İnsanlarla her zaman pozitif bir etkileşim gerekir, bu durumu da en iyi kucaklaşma açıklar” dedi. Michigan Üniversitesi‘nde Psikoloji bölümü okurken, “Böyle bir fikir düşünmüştüm ve kucaklaşmanın insan üzerindeki olumlu etkilerini gözlemlemek için bu günde bir gözlem yapmaya karar vermiştim” diyen Zaborney için, daha sonra, Chase’in Yıllık Özel Günler takviminde bu günün yayınlanması büyük bir sürpriz oldu.

Şimdilerde ise Dünya Kucaklaşma Günü, bütün dünyada kutlanıyor.

Sarılmanın Altı Faydaları

  • Kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürüyor
  • Stresi azaltıyor
  • Kan basıncı düzeliyor
  • Acıyı azaltıyor
  • Derin ilişkiler kurmayı sağlıyor
  • Vücudunuz oksitosin salgılıyor

Dünya Sarılma Günü Sözleri

Gördüğün yerde sarıl bana… / Cemal Süreya


Kırdığın yerden sarıl bana… / Bahadır Sağlam


Sarılmak için önce yürek gerekir. Kollar sonraki iş… / Özdemir Asaf


Şimdi açsam pencereyi beklesem Sen gelsen Olmaz ya hani geliversen Hiç bir şey sormasan Hiç bir şey söylemesen Sussam Sussan Sussak. Susuşların anlattığını dinlesek Sırt sırta otursak Katılasıya ağlasak Sormasak birbirimize sebebini Sarılsam … Sarılsak / C.S.


Günya Sarılma Günü

Sarılmak neden güzeldir bilir misin? Çünkü sağ tarafta kalp yoktur ve orası hep boştur. Sarılınca, sağ yanını onun kalbi doldurur.


Eğer sarıldığında kendinden geçiyorsan, doğru kişiye sarılıyorsun demektir.


Sarılmak,kalplerin öpüşmesidir.


Dünya sarılma günüymüş  Biz de sarıldık gitti


Herkesin sımsıkı sarılmak istediği bir insan ….. , deli gibi gitmek istediği bir şehir … , içinde kaybolmak istediği bir kitap vardır ……


Sayfalarımız >>> Dünya Çocukları Günü Mesajları


Konunun evlilerle alakası yok bekarlar düşünsün kime sarılacaklarını


Bazılarımız şiirlere tutunuyor, bazılarımız şarkılara, bazılarımız filmlere tutunuyor, bazılarımız kitaplara. Sanırım artık insan, tutunamıyor insana


Herkes sevilmeye aç, herkes sevgiye muhtaç.. Madem Dünya Sarılma Günü herkes sarılsın birbirine .. Ama sevgiyle arkadaşça dostca insanca insan gibi https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/dunya-sarilma-gunu-mesajlari.html


Dünya Sarılma Günü ‘ müş….. Kızlar toplanın, Umutlarımıza sarılıyoruz….Hep beraber…


Sarıl bana sevdiğim… Seni yüreğimde hissedeyim.. Seni sevdiğimi düşünüp, ölesiye, Kendimi kaybedeyim..


Bugün dünya sarılma günü. Bende yokluğuna sarıldım zalımın qızı


Dünya Sarılma Günü Mesajları

MutLuLuk ; Sevdiğine Sıkı Sıkıya “SARILMAKTIR” .. SarıLıp Bir Daha Bırakmamaktır. Herkesin Dünya sarılma günü kutlu olsun.


Sarılın sevdiğiniz insanlara, her şey geç olmadan Dünya sarılma günü kutlu olsun.


Sarılalım o zaman Sevdiklerimize sıkı ____sıkı …… Tüm sevgililerin Dünya sarılma günü kutlu olsun.


Tüm canlıların 21 Ocak Dünya Sarılma Günü’ nü kutlarız. Bugün önce sevdiklerinize, sonra doğaya sarılın.


Günya Sarılma Günü Mesajları

Sıkı Tut Çocuk Sakın Bırakma ! O El CUMHURIYET’in Eli O El ATATÜRK’ün Eli.. Tüm Türkiye’ nin Dünya sarılma günü kutlu olsun.


Dünya sarılma gününüz kutlu olsun  sarılmak isteyipte inattan sarılmadığınız trip atarak hava attığınızı sandığınız günlere hayıflanın İnşaAllah!…


İnsan unutsa da, doğada sarılmanın sozlervadisi.com anlamı, sıcaklığı, duygusu, güzelliği vazgeçilmezdir! Tüm Doşa severlerin Dünya sarılma günü kutlu olsun.


Sarılmak tüm acıları iki kaburga arasında sıkıştırarak yok etme eylemidir, sarılın. Dünya sarılma günü kutlu olsun arkadaşım.


Sayfalarımız >>> Dünya Göçmenler Günü Mesajları


BazeN seVmeK yeTmeZ _/ YanıNDa oLmaK LazıM _/ SarıLmaK LazıM böyLe _/ CanDan öTesi DeyiP _/ ” SIMSIKI ” sarıLmaK Dünya sarılma günü kutlu olsun aşkım.


Sana kollarımla değil kalbimle sarılmıştım ben.. Dünya sarılma günü kutlu olsun aşkım.


Ailenize sevdiginize içtenlikle bir gün değil her gün kutlu olsun


İhtiyacımız olan tek şey, Sarılmak belkide.. Gördüğün yerde sarıl bana… Dünya sarılma günü kutlu olsun aşkım.


Sarılmak; güven verir, mutlu eder.. DünyaSarılmaGünü kutlu olsun.


Hayatta ki en güzel şeyi; Hastaya sorsan Sağlık, Yalnıza sorsan Yoldaş, Aşığa sorsan Kavuşmak, Anneye sorsan Evlat der… Herkesin en güzeli hep hayatında yanında olsun. Güzelliklerimize sımsıkı sarılabilmek dileğiyle… Dünya sarılma günü kutlu olsun


Sayenizde Sarılacak kimsemiz kalmadı. Gününüz mübarek olsun günlük aşıklar


Özel Günler kategorisinde en güzel Dünya Sarılma Günü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler , 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajları

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.