Engelliler Haftası Sözleri

Engelliler Haftası Sözleri

Engellilik doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uyamama olarak tanımlanmaktadır.

Engelliler Haftası Sözleri yazımız da; Engelliler haftası mesajları, Engelliler haftası etkinlikleri, Engelliler günü mesajları, Engelliler haftası ne zaman 2021, Engelliler haftası ile ilgili afişler, Engelliler günü resimli mesajları yer almaktadır.

Engelliler Haftası Sözleri

Engelleri sadece ön yargılar oluşturur. Birlikte oldukça aşılamayacak hiç bir engel yoktur. El ele tüm engelleri aşmak dileğiyle.


Engel bizim gördüğümüz değil, görmemezlikten geldiğimizdir. Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalığımızın engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak yönde bilinçlenmesini ümit ediyorum.


Tüm engelleri ortadan kaldıracak tek güç, inançla ve kararlılıkla gösterilen yaşama iradesidir.


Bırakın burdan ahkâm kesmeyi… Burda herkes sağduyulu, herkes hoşgörülü… Sadece özel günlerde hatırlanmayı istemiyor onlar.. Biraz empati kurmanıza ihtiyaçları var..

Engelliler Haftası Sözleri
Engelliler Haftası Sözleri

Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Sevgi ile aşalım bu engelleri!


Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.


En büyük engel, düşüncesizlik ve empati kurmayı bilmemektir


Hayatı doyasıya yaşamak istiyoruz, bize engel olma!


Sevgi varsa, engel yoktur!


En büyük engel sevgisizliktir. Her insanın hayatta yapamadıkları vardır. Bu bizi engelli mi yapar? Hayır. Yeter ki engel biz olmayalım. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’da toplumun hepimize ait olduğunu hatırlamamız dileğiyle https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/engelliler-haftasi-sozleri.html


Asıl engel cehalettir….!


Sayfalarımız >>> Engelliler Haftası Sloganları


Sevginin ve kardeşliğin aşamayacağı engelin olmadığını biliyoruz. Her zaman yanınızdayız, farkınızdayız. Biliyoruz ki; hayatı paylaşmanın engeli olmaz.


Paylaşmaktan korkmayın çünkü paylaşarak ENGELLİ olmazsınız. Sadece destek olursunuz


Doğuştan veya daha sonradan çeşitli nedenlerle gerçekleşen engelli olma hali, sadece onlara özgü bir durum değil, tüm insanların ortak olgusudur. Unutulmaması gerekir ki her insan bir engelli adayıdır.


Hayatta en büyük engel engelli olmak değil, engellere karşı pes etmektir. Engelleri aşacak tek güç sevgidir.


Sevginin, saygının ve farkındalığın aşamayacağı engel yok. Farkındayız ve bu bilinçle çalışacağız.


Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ!” çığlığına kulaklarını tıkama.


Özel günlerde hatırlanan 12 milyon engelli eşit yurttaşlık, eğitim,sağlık, erişebilirlik ve istihdam konularında reform uygulamaların yapılmasını bekliyor.


Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır.


Sevgili kalplerinde engel olmayan kardeşlerim, sizler bu dünyanın gerçek liderleri, gerçek kahramanları, gerçek dostlarısınız. eksik hissetmeyin. kalplerinizin harikalığını bizim gibi köhnelerden uzak tutmayın. dünya sizler için dönüyor. iyi ki varsınız..


Engelliler Haftası Anlamlı Sözler

Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür.


Toplumdaki her birey hayat süreci içerisinde engelli olabilir. Önemli olan engelli vatandaşlarımızla ilgili önce zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldırarak toplumsal yaşamdan dışlamadan, onların her alanda karşılaştığı zorluk ve engelleri ortadan kaldırmaktır.


Engelli vatandaşlarımız toplumun aynasıdır.


Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.


Engelli kardeşlerimize ihtiyaç duydukları anda yardım elini uzatmak, teşvik etmek, gayretlerini takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.


Yardıma muhtaç her ferdi koruyan ve kollayan bir toplumun mensupları olarak sadece bu hafta içerisinde değil yılın her gününde sozlervadisi.com engellilerimizin problemlerine çözüm aramak ve onların sosyal yaşamdan kopmaması için azami gayret göstermek hepimizin görevidir.


Bana bakarken gözlerindeki acımayı bırak. Bakışlarındaki küçümsemeyi bırak. Bir bakarsın sen acınacak ve küçümsenecek duruma düşersin.


İnsan onuruna yakışır bir hayat talebi ve özgürlük aşkı engel tanımaz.


Engelli insanlara saygı, insanlığa saygının göstergesidir.


Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için, onların temel ihtiyaçlarını karşılamak ve toplumla bütünleşmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.


Engelli bireye değil; onların özgürce yaşayacağı alanlara ve düzenlemelere yol verelim.


Ne oldum değil, Ne olacağım demeli…


Unutmayın! HAYATI PAYLAŞMAYA ENGEL YOK.


Engellilik nimettir, berekettir, mertebedir, kefarettir ve sonucu cennettir inşallah…


Düşüncedeki engelden kurtulmanın yolu, sabır ve azimle önüne gelen engelleri aşacağını inanmakla başlar.


Engellilere saygı göstermez ve onları küçük görürsen yarın sen de aynı duruma düşünce saygı ve sevgi bekleyemezsin.


Vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hem sosyal devlet olmanın gereği, hem de hepimizin toplumsal sorumluluğudur.


10 Mayıs Engelliler Haftası Sözleri

Gülmek için, paylaşmak için, sevmek için ve yaşamak için engel yok! Duyarlı olalım, engelleri hep birlikte kaldıralım.


Tohum toprağın bağrına, engelli birey de topluma emanettir.


Mesele engelli olmak değil, yüreğine engeller koymamaktır. En büyük engel sevgisizliktir. Merhamet, Sevgi, Hoşgörü İşte bu üçlü bütün engelleri kaldırır.


Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ!” çığlığına kulaklarını tıkama.


Nasıl bitkilerin güneşe ihtiyacı varsa engelli bireylerin de sevgi ve saygıya ihtiyacı olduğunu unutmayalım.


Lütfen biraz duygudaşlık (empati) yapalım.


Engeller engelli bireyler için aşılması gereken araçlardır.


Özel eğitim çağdaş bir eğitimin olmazsa olmazlarındandır.


Karşılaştığımız engelliye hor bakmamalıyız. Onlar da bizden biri. Onları incitmemeliyiz


Engelliyi eğitip iş sahibi yaparak onu tüketici olmaktan kurtarmalı, üretici yaparak mutlu ve yararlı duruma getirmeliyiz.


Aşamadığımız engellimiz, engelimizi aşmaktır.


Engel; elde, ayakta, gözde, kulakta değil… En büyük engel, yaşarmayan gözde, nasırlaşmış kalptedir! Hayatı paylaşmamız için hiçbir engel yok.


Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ!” çığlığına kulaklarını tıkama.


Düşüncedeki engelden kurtulmanın yolu, sabır ve azimle önüne gelen engelleri aşacağını inanmakla başlar.


Engelliye acınası bakışlarla değil; hayranlıkla bakmalıyız. Çünkü o kendi engelini aştığı halde biz zihnimizdeki engeli aşamamışız.


Benim bir arkadaşım var Nereye gitsem yanımda her zaman elimden tutuyor. Bana kızmaz küsmez darılmaz Ne dersem sessiz kalır. Ama elimi hiç bırakmaz ve o arkadaşım Sen iyiki varsın KOLTUK DEYNEĞİM!


Engel değil destek olalım birlikte yaşadığımız dünyada daha eşit haklar için farkında olun


Minik Bedende kocaman bir yürekmi? Yoksa Yüreği Olmayan kocaman bedenlermi Hayatı Kolaylaştıran.. Kaldırın Engelleri


Biz çok şey istmyoruz Sadece asansör kullanmayın ve nerde Asansör bozuk Varsa Tamir edin onu….


Özel Günler kategorisinde en güzel Engelliler Haftası Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları 

Share this:

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.