Özel Günler

Engelliler Haftası Sözleri

Engelliler Haftası Sözleri doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu yaşamına kısıtlama teşkil eden insanımızı farkındalık yaratmak için listeliyoruz. İşte birbirinden güzel ve duygusal Dünya Engelliler Haftası Mesajları…

Engelliler Haftası Sözleri yazımız da; Kısa Engelli Haftası Mesajları, Engelliler Farkındalık Günü Sözleri, Engelliler Haftası İle İlgili Afişler, Engelliler Günü Mesajları, Resimli Engelli Günü Sözcükleri yer almaktadır.

Engelliler Haftası Sözleri

Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Sevgi ile aşalım bu engelleri!

Tüm engelleri ortadan kaldıracak tek güç, inançla ve kararlılıkla gösterilen yaşama iradesidir.

Engel değil destek olalım birlikte yaşadığımız dünyada daha eşit haklar için farkında olun.

Sevginin, saygının ve farkındalığın aşamayacağı engel yok. Farkındayız ve bu bilinçle çalışacağız.

Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ!” çığlığına kulaklarını tıkama.

Düşüncedeki engelden kurtulmanın yolu, sabır ve azimle önüne gelen engelleri aşacağını inanmakla başlar

Mesele engelli olmak değil, yüreğine engeller koymamaktır. En büyük engel sevgisizliktir. Merhamet, Sevgi, Hoşgörü İşte bu üçlü bütün engelleri kaldırır.

Engelleri sadece ön yargılar oluşturur. Birlikte oldukça aşılamayacak hiç bir engel yoktur. El ele tüm engelleri aşmak dileğiyle.

Engelliler Haftası Sözleri
Engelliler Haftası Sözleri

Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür.

Doğuştan veya daha sonradan çeşitli nedenlerle gerçekleşen engelli olma hali, sadece onlara özgü bir durum değil, tüm insanların ortak olgusudur. Unutulmaması gerekir ki her insan bir engelli adayıdır.

Engel; elde, ayakta, gözde, kulakta değil… En büyük engel, yaşarmayan gözde, nasırlaşmış kalptedir! Hayatı paylaşmamız için hiçbir engel yok.

Hayatta en büyük engel engelli olmak değil, engellere karşı pes etmektir. Engelleri aşacak tek güç sevgidir.

Minik bedende kocaman bir yürekmi? Yoksa yüreği olmayan kocaman bedenlermi hayatı kolaylaştıran.. Kaldırın Engelleri.

Sevginin ve kardeşliğin aşamayacağı engelin olmadığını biliyoruz. Her zaman yanınızdayız, farkınızdayız. Biliyoruz ki; hayatı paylaşmanın engeli olmaz.

Engel bizim gördüğümüz değil, görmemezlikten geldiğimizdir. Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalığımızın engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak yönde bilinçlenmesini ümit ediyorum.

En büyük engel sevgisizliktir. Her insanın www.sozlervadisi.com hayatta yapamadıkları vardır. Bu bizi engelli mi yapar? Hayır. Yeter ki engel biz olmayalım. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’da toplumun hepimize ait olduğunu hatırlamamız dileğiyle

Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.

Diğer Sayfalarımız; Engelliler Haftası Sloganları

Engelli kardeşlerimize ihtiyaç duydukları anda yardım elini uzatmak, teşvik etmek, gayretlerini takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.

Yardıma muhtaç her ferdi koruyan ve kollayan bir toplumun mensupları olarak sadece bu hafta içerisinde değil yılın her gününde sozlervadisi.com engellilerimizin problemlerine çözüm aramak ve onların sosyal yaşamdan kopmaması için azami gayret göstermek hepimizin görevidir.

Vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hem sosyal devlet olmanın gereği, hem de hepimizin toplumsal sorumluluğudur.

Toplumdaki her birey hayat süreci içerisinde engelli olabilir. Önemli olan engelli vatandaşlarımızla ilgili önce zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldırarak toplumsal yaşamdan dışlamadan, onların her alanda karşılaştığı zorluk ve engelleri ortadan kaldırmaktır.


Özel Günler kategorisinde en güzel Engelliler Haftası Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz. İrtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Engelliler Haftası Mesajları bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.