Ramazan Ayı Sözleri

Ramazan Ayı Sözleri
Ramazan Ayı Sözleri

Mübarek Ramazan ayında tutulan orucun yanında yapılacak diğer ibadetler ve sevdiklerinize gönderilecek Ramazan Ayı Sözleri tutulan orucun feyzini daha da arttıracaktır. Ramazan ayında bizde sevdiklerinizi mutlu edecek en güzel Ramazan Ayı Mesajları kısa mesaj ve sosyal medya hesaplarından gönderebileceksiniz.

Ramazan Ayı Sözleri yazımız da; Sevgi dolu Ramazan ayı sözleri, Anlamlı Ramazan ayı sözleri, Ramazan Ayı Sözleri kısa, Dini Ramazan ayı sözleri, Ramazan ayı sözleri sms bulunmaktadır.

Ramazan Ayı Sözleri

Bu, Receb’le Ramazan arasında insanların gaflet ettikleri bir aydır. Halbuki O, amellerin Rabbülalemin’e yükseltildiği bir aydır….

Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü Teâlâ, size ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin “Kadir Gecesinin” hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.

Üç şey vardır ki, insan onlardan hesaba çekilmez: a) Sahur yemeği b) İftar yemeği c) Arkadaşlarla beraber yenilen yemek.

Ramazan’da derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa.

Ruhun sultanı ramazan ! hoş gel, hoşa gel, tut bizi, inşâ et, merhamet et, hoş et, hoşta git..

Ramazan bir infak ayıdır.İnfakı yaparken infakın adabına,ahlakına riayet edelim.Sadece kapılara paketler bırakarak vazifemizi ifa edemeyiz.

Ramazan Benim için çocukluğumdur…anneannemdir…tarhana corbasidir…sahurda yenen kiymali börektir…hamd olsun kavusturan Allah’a…

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

Orucuna hazırız Rabbim. Sıcağına razıyız. Varsın günler uzun olsun, mevsimler yaza dursun. Biz seni Ağustos’ta da severiz.

Başlamadan bitişine üzüldüğüm aydır Ramazan Öyle mübarek bir ay ki içinde *Bin aydan hayırlı olan geceyi barındırır *Kullugu disipline koyan oruç var *Geçmiş günahlarına Kefaret Teravih var *Şükür ve teşekkür belirtisi fitre zekat ve sadaka var https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/ramazan-ayi-sozleri.html

Gelişiyle memnun, gidişiyle mahzun edene sevgili deniyorsa eğer; Ramazan, mümine sevgilidir…

Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün.

¸¸•*`❀ Aşure Günü Mesajları ¸¸•*`❀

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır.

Ramazan ayı geldiğinde cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapatılır, şeytanlar da bağlanır. Bir münadi ramazan bitinceye kadar şöyle nida eder

Basi RAHMET ortasi MERHAMET sonu ise CEHENNEM’den AZAD olan Ay

Kim Allah Teâlâ yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur.

Her şeyin bir kapısı vardır, ibadetin kapısı da oruçtur.

İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Onun kulu ve elçisi olduğuna şahadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kâbe’ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak.

Nice oruçlu insan  vardır ki, orucundan nasibi sadece aç ve susuz kalmasıdır. Ve nice geceleri ibadetle geçiren vardır ki, bundan nasibi sadece uykusuz kalmasıdır.

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur.

Allahü teâlânın, gözlerin görmediği,  kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur.

Kim Allah Teâla yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Ramazan Ayı Özlü Sözleri

Ramazan ayı girdiğinde Allah Teâlâ arşı taşıyan meleklere, tespihten ellerini çekip Muhammed (s.a.s.) Ümmetine ve müminlere istiğfarda bulunmalarını emreder.   / Hz. Ali (r.a.)

Size ramazan ayı geldi. O bereket ayıdır. O ayda tam hayır vardır ve Allah sizi gasleder. Rahmetini inzal eder, hataları siler, duaları kabul eder. Sizin rağbetinize bakar ve sizinle meleklerine iftihar eder. Onun için Allah’a kendi tarafınızdan hayır ödeyin (çok hayır yaparak ramazanın hakkini verin). Zira saki, o ayda Allah’ın rahmetinden mahrum kalan kimsedir.  / Hz. Ubade (r.a.)

Kim ramazan ayını oruç tutar ve haramlardan sakınırsa, Allah onun geçmiş günahlarını affeder.  / Resulullah (s.a.a)

Ramazan Allah’ın ayı, Şaban Resulullah’ın ayı, Recep benim ayımdır. / İmam Ali (a.s)

Ramazan Ayı Sözleri
Ramazan Ayı Sözleri

Nefsimi elinde tutan Allah’a and olsun ki oruç tutan kimsenin ağzının kokusu Allah’ın yanında misk kokusundan daha iyidir. / Resulullah (s.a.a)

Allah, orucu ihlası sağlamlaştırmak için farz kılmıştır. / Hz. Fatıma (s.a.)

Ramazan ayı öyle bir aydır ki, başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu Cehennem ateşinden kurtulmadır. / Resulullah (s.a.a)

Cennetin Reyyan adlı bir kapısı vardır; o kapıdan ancak oruç tutanlar girecektir. / Resulullah (s.a.a)

En iyi (faziletli) cihad sıcak havada oruç tutmaktır. / İmam Sadık (a.s)

Selam sana olsun ey Ramazan ayı ki, hiç bir ay seninle fazilette yarışamaz. / İmam Zeynelabidin (a.s)

İslam beş temel üzerine kurulmuştur; namaz, zekat, hac, oruç, velayet. / İmam Ali (a.s)

Kim Ramazan ayını oruçlu geçirir ve haramlardan ve iftiradan sakınırsa, Allah ondan razı olur ve cenneti ona farz kılar. / Resulullah (s.a.a

Oruç tutun ki sıhhatli (sağlıklı) olasınız. / Resulullah (s.a.a)

Oruç sabrın yarısıdır. / Resulullah ( s.a.a.)

İnsanın başına bir bela (musibet ) geldiği zaman oruç tutsun. / İmam Sadık (a.s)

Her şeyin bir zekatı vardır, bedenin zekatı da oruçtur. / İmam Ali (a.s)

Gökyüzünün kapıları Ramazan ayının ilk gecesi açılır ve son gününün gecesine kadar kapanmaz. / Resulullah (s.a.a )

¸¸•*`❀ Arefe Günü Mesajları ¸¸•*`❀

Üç amel Allah’ın rahmetindendir: Gece namazı kılmak, mu’min kardeşin halini sormak ve oruç tutmak. / Resulullah (s.a.a)

Cennet, her yıl ramazan ayının gelişiyle süslenip ziynetlenir. / Resulullah (s.a.a)

Cennet dört kişinin özlemini çeker, ….biri de ramazan ayında oruç tutandır. / Resulullah (s.a.a)

Bilhassa oruçlu iken çirkin, kötü söz söylemeyin! Birisi size sataşırsa, ona “Ben oruçluyum” deyin! /Buhari

Eğer sorulsa ki, neden Ramazan ayının orucu, bundan az veya fazla farz kılınmadı? Şöyle cevap verilir: Çünkü bu, zayıf ve güçlünün gücünün yettiği bir miktardır. / İmam Rıza (a.s)

Ey gençler, sizden kimin gücü yeterse evlensin; çünkü bu, gözün haramdan sakınmasını ve iffetin korunmasını sağlar. Kimin evlenmeye gücü yetmezse; oruç tutsun; çünkü oruç, cinsel arzuları kontrol etmede çok faydalıdır. / Resulullah (s.a.a)

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allah u Teâlâ’dan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. / Buhari

Oruç, cehennem ateşinden koruyan bir siperdir (kalkandır). / Resulullah (s.a.a)

(Sahabeden  birine hitaben): “Oruç tut; çünkü oruç gibi bir ibadet yoktur (onun yerini tutacak bir şey yoktur). / Resulullah (s.a.a)

Her şeyin bir kapısı vardır, ibadetin kapısı da oruçtur. / Resulullah (s.a.a)

Peş peşe üç gün oruç tutabilenin, Ramazan orucunu tutması gerekir. / Ebu Nuaym


Dini Sözler kategorisinde en güzel Ramazan Ayı Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; İftar İçin Mesajlar Sahur Sözleri

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.