İftar İçin Mesajlar

İftar İçin Mesajlar yazımız da; İftar mesajları güzel, İftar mesajları komik, İftar mesajları resimli, İftar mesajlari sözler, İftar mesajları sevgiliye, İftar mesajları kısa, İftar mesajları yeni, İftar resimli mesajlar, İftar sonrası mesajlarını bulmanız mümkün.

İftar; Allah rızası için farz veya nafile oruç tutan bir Müslümanın, güneşin ufukta kaybolmasından tamamen batmasından sonra bir şey yiyerek veya içerek oruç açmasına denir. İftar vakti, duanın kabul olduğu mübarek bir vakittir. Dinimizde iftar etmeye ve iftar vaktine büyük kıymet verilmiştir.

İftarı yalnız yapmayıp, misafir davet ederek ona da iftar vermek, Müslümanların çok önem verdiği ibadetlerden biridir. Çünkü Peygamber efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) bir hadis-i şerifte buyurdu ki: “Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluya iftar verirse, günahları affolur. Hak teala onu Cehennem ateşinden azad eder. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir.” 

İftar İçin Mesajlar Sözler

Eshab-ı kiram dediler ki: “Ya Resulallah! Her birimiz bir oruçluya iftar edecek, onu doyuracak kadar zengin değiliz. Resul aleyhisselam buyurdu ki: “Bir hurma ile iftar verene de, yalnız su ile oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de bu sevap verilecektir. Bu ayda bir oruçluya su veren kimse, kıyamet günü susuz kalmayacaktır.” 

İftar Duası

Peygamberimizin iftar yaptığı dualardan biri şöyledir:
“Allah’ım, senin için oruç tuttum. Sana inandım. Sana güvendim. Senin verdiğini yiyeceklerle orucumu açıyorum. Verdiğin nimetlere şükürler olsun.”

İftar duasını bu şekilde yapmak şart değildir. İsteyenler içinden geldiği gibi istedikleri şekilde dua edebilirler.

İftar İçin Dua Mesajları

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.. Dualarınız kabul iftarınız hayrolsun


Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Açacağımız iftar günahlarımızın kefareti olsun, iftarınız bereketli olsun.


Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzeremizden. Bu güzel ve anlamlı akşamda iftarımızı kabul eyle iftarınız bereketli olsun.


Allah’ım bize Ramazan orucunu hakkıyla tutmayı nasip eyle… Akşamınız hayr iftarınız bereketli olsun…


İftar İçin Güzel Mesajlar

Allah tuttuğumuz oruçları dergahı izzetinde kabul eylesin.. İbadetlerimiz kabul, iftarınız bereketli olsun..


İbadetiniz makbul Dualarınız kabul iftarınız hayrolsun


Tek kurtuluşumsun dua’m. Seni yüreğimden dilime düşürüne hamd olsun. iftarınız bereketli olsun…


Allah’ım; Önce komşuma ver sonra da bana. Razıyım bana kalan paydan çoğa da aza da. Şükürler olsun verdiğine de aldığına da. Dualarınız kabul iftarınız hayrolsun


Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah. iftarınız bereketli olsun.


Beni benden alıp Sana getiren yola, beni kendinden soğutup sana bağlayan kul’a, isyankar yanımı silen dua’ya, şükürler olsun Rabbim sana. iftarınız bereketli olsun.


Gülün kokusu sarsın bedenini, Allah korkusu titretsin her bir hücreni, dualarla birleşsin semaya açılan ellerin, hayırlı iftarlar.


Gözlerimizdeki nur hiç bitmesin, aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu ramazanda Yaradan huzur nasip etsin, her iftar bereketini bizden esirgemesin, hayırlı iftarlar.


Sayfamız >>> Sahur Sözleri


Ey gecenin sahibi. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. hayırlı iftarlar.


Bu mübarek aylar da Yâ Rabbî Ben’i Ben’den al ama Ben’i Sen (c.c) ‘den uzak etme… Amin… iftarınız hayrolsun


Hayırlı bereketli, huzurlu ve muhabbet içinde iftarınız olması duasıyla,yiyeceklerimiz,Herkes için şifa olsun,hayırlı iftarlar. selamlar.


Allah’ım sen yüreğime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi alıp götür… Sen dualarımı kabul et. Amin. iftarınız bereketli olsun.


Namazın güzelliğini, Kur’an-ı Kerimin ferahlığını, duâ’nın rahatlığını, ömrümüzden eksik eyleme Allah’ım.. Hayırlı İftarlar…


Allah’ım, mübarek günler, geceler hürmetine milletimizi terör illetinden muhafaza eyle! iftarınız bereketli olsun.


İnşallah günahlarımızı bu gece af eder rabbim iftarınız bereketli Akşamlar hayırlı olsun


Sabretmeyi bil beklemeyi ve sabretmeyi bilen kişi ya bu Dünyada yada Ahirette kazanır sabrın sonu selamettir. iftarınız bereketli olsun.


Allah’a derdim var deme, derdine Allah’ım var de. Dualarınız kabul iftarınız hayrolsun


Allah’ım! Habibiyeti ve salâtıyla Cennetin kapılarını açan ve ona getirdikleri salâvatlarla ümmeti için de o kapının açılışını teyid buyurduğun Habibin Aleyhissalâtü Vesselâma rahmet et. iftarınız bereketli olsun.


İftar İçin Mesajlar

Yağmur taneleri kadar bereketli zemzem Suyu Kadar tatlı iftarlar diliyorum sofranıza hayırlı iftarlar..


Herşey insanoğlu içindir bu dünyada, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece heşeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun, hayırlı iftarlar dilerim.


Oruçlarınız kabul, gönül sofralarında iftarınız mübarek olsun..


Ey ummetin güzel halis niyetli fertleri bu gün iftariniz mubarek olsun rabbim niyet ve amelleriniz makbul eylesin


İftar İçin Mesajlar

Güzel ayın güzel insanları Sofralarınızdan bereket Kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı ALLAH kabul etsin.


Hayırlı akşamlar kalbiniz duayla olsun gönlünüz huzurlu olsun yüreğiniz sevgiyle dolsun akşamınız mutlu, iftarınız bereketli olsun.


Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, hayırlı iftarlar.


Orucunuz makbul..iftarınız hurmayla olsun ..


Her güzelliğin bittiği bu dünyada, değişmeyen tek güzellik manevi değerlerdir, imanın ne kadar güçlü olursa değerler okadar fazladır. Hayırlı iftarlar..


Ey iman edenler orucunuz makbul olsun iftarınız bereketli olsun


Sayfamız >>  Ramazan Ayı Mesajları


Şehit kardeşlerim Rasulullahla iftarınız mübarek olsun inşallah. o size kıyan hayinlerinde Allah’ın laneti Üzerlerine olsun…


İyi akşamlar Dünya güzelleri iftarınız kabul olsun.


İslam dil dini değil, kalp dinidir. Kalp ise bedenin motorudur.Motor arızalı olunca bedende arızalanır.Hayırlı iftarınız,olsun selamlar


Ramazan ayinin enguzel dakikalari sevdiklerinizle biarada iftariniz bol olsun rabbim kabul etsin Hayirli iftarlar


Küçük bir sofrada büyük sozlervadisi.com mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım ALLAH a şükredelim soframızı bereketlendirelim Hayırlı iftarlar.


Ramazanınız, sahurunuz, iftarınız, içtiğiniz her yudum suyunuz Aşk ola..


Orucunuz iftariniz ibadet ve amelleriniz makbul dua ve niyazlariniz kabul geceniz mubarek olsun gönlü güzel Kardeşlerim bize de dua edin https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/iftar-icin-mesajlar.html


Hayatın bütün manevi zenginlikleri bu ay sizlerle olsun, Attığınız her adım size huzur dolu yarınlar sağlasın dua ile kalın, hayırlı iftarlar.


Bütün müslüman alemin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim Yüce RABBIM’den Hayırlı ıftarlar…


Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun iftarınız güzel olsun…


Şükürler olsun oruç tuturana Şükürler olsun iftara kavuşturana Akşamınız iftarınız hayr olsun


Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun. iftarınız hayr olsun


Rabbinin rızasını gözetip, Kulu için bir hayra vesile oluyorsan Sen kazananlardan elh… ~~~ Hayırlı iftarlar ~~~


Nefes alır gibi gönül almayı, Nefes verir gibi cebimizdekileri vermeyi nasip etsin Mevlam.!! ~~~ Hayırlı İftarlar ~~~


Anlamlı İftar Mesajları

Bir lokma ekmegin tadı hayatınızda olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz olsun, tuttuğunuz oruç günahlarınızdan arındırsın, hayırlı iftarlar.


Rahmet,mağfiret ve kurtuluş ayı Ramazanda;sahurunuz, orucunuz,ve iftarınız ile tüm hayatınızın hayırlı geçmesini dilerim.


Yanınızda Olmasakta birlikte oruç açamasakta gönüllerimiz bir duygularımız aynı amacımız belli Şükrediyoru ALLAH a Hayırlı iftarlar diliyoruz bu mesajı okuyanlara.


Kalbimizin ürpermesini engelleyen tüm günahlarımızı Affet Allah’ım.. Yüreğimizdeki düğümleri çöz.. Hayırlı İftarlar…


Hayırlı İftar İçin Mesajlar

Orucun hakkını vererek tutan bir kimse kelimenin tam anlamıyla ruhi olgunluğa erişir. iftarınız bereketli olsun.


Canım sana feda olsun. Ya Resûlallah Akşamınız hayr iftarınız huzurlu mutlu olsun yüreği güzel insanlar


Allah’ım, açlığımı sevgine, susuzluğumu ilmine adıyorum. Beni senden gayrısına muhtaç eyleme.. Hayırlı İftarlar…


Bizi doyurup içiren ve bizi müslümanlardan eyleyen allah’a hamdolsun. Hayırlı İftarlar…


Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu iftarlar dilerim.


Sayfalarımız >>> İftar Sözleri


En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.


Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi YARADAN’a açıp dua ediyorsak, ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı iftarlar.


Rabbim; Duası kabul olmuş bir kul sevinci yaşat bize sabrımızın mükafatı olarak “Çok şükür” diyebilmeyide nasip et cümlemize hayırlı iftarlar


Velhasıl yandığımız zaman zulmetin alevinde, ateşi serin ve selametli kılan “ALLAH” Bize yeter.. -Hayırlı İftarlar…


Beni milyarlarca insan arasından seçip, Müslüman olarak yaratıp, Müslüman olarak hayatıma devam ettiren Rabbime Hamdolsun. Hayırlı İftarlar


İman gücüdür ayakata tutan bizi, ramazandır bereket saçan dualarımıza işık tutan, hayırlı iftarlar.


Selamun aleykum tuttuğunuz oruçlar kabul iftariniz bereketli olsun hayırlı akşamlar dostlarım


Biz haksız yere yapılan her şeyin, Allah tarafından sorulacağının ferahlığı içindeyiz… –Elhamdülillah Hayırlı İftarlar…


İftarınız güzel kalbiniz huzur dolsun ramazan ayını mübarek olsun. bereketin zengiligi kalbinize ve sofralarınıza yansısın hayırlı iftarlar.


Bugünüde şükrederek geçirmek yarınlara şükür dolu başlamak nasip olsun, hayırlı iftarlar sizin olsun…


Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun iftarınız güzel olsun.


Esselamu aleykum oruclariniz kabul iftariniz bereketli olsun hayırlı huzurdolu akşamlar dostlarım


Kendinizi üç harflilerin şefkatli kollarına bırakın oynamayacaksınız gidelim diye anons yapan JÖH ve PÖH iftarınız mübarek olsun


Güneşin sıcaklığı gibi olsun içindeki iman, yağmur taneleri kadar çok olsun sevapların, hayırlı iftarlar.


Bereketi bol huzurun güneş kadar aydınlık olduğu bu güzel ramazan ayında, sıcacık huzurlu iftarlar dilerim..


Orucun mübarek gücü ruhumuzu temizlesin, bu ramazan ayında bütün şeytanlar bizden uzak olsun, sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırlı iftarlar.


Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın iyi iftarlar diliyorum.


Dini Sözler kategorisinde en güzel İftar İçin Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dini Whatsapp DurumlarıSahur Mesajları

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.