İftar İçin Mesajlar

0
355
views
İftar İçin Mesajlar

İftar İçin Mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar

İftar; Allah rızası için farz veya nafile oruç tutan bir Müslümanın, güneşin ufukta kaybolmasından tamamen batmasından sonra bir şey yiyerek veya içerek oruç açmasına denir. İftar vakti, duanın kabul olduğu mübarek bir vakittir. Dinimizde iftar etmeye ve iftar vaktine büyük kıymet verilmiştir.

İftar İçin Mesajlar yazımızda ; İftar Mesajları Güzel, İftar Mesajları Komik, İftar Mesajları Resimli, İftar Mesajlari Sözler, İftar Mesajları sevgiliye bulabilirsiniz. Bu İftar İçin Mesajları sevdiğinize sunabilirsiniz. İftar Mesajları Kısa, İftar Mesajları Yeni, İftar Resimli Mesajlar, İftar Sonrası Mesajlarını bulmanız mümkün.

Diğer Sayfamız: Sahur Sözleri

Sponsorlu Bağlantılar

 

İftarı yalnız yapmayıp, misafir davet ederek ona da iftar vermek, Müslümanların çok önem verdiği ibadetlerden biridir. Çünkü Peygamber efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) bir hadis-i şerifte buyurdu ki: “Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluya iftar verirse, günahları affolur. Hak teala onu Cehennem ateşinden azad eder. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir.” 

Eshab-ı kiram dediler ki: “Ya Resulallah! Her birimiz bir oruçluya iftar edecek, onu doyuracak kadar zengin değiliz. Resul aleyhisselam buyurdu ki: “Bir hurma ile iftar verene de, yalnız su ile oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de bu sevap verilecektir. Bu ayda bir oruçluya su veren kimse, kıyamet günü susuz kalmayacaktır.”

İftar Duası

Peygamberimizin iftar yaptığı dualardan biri şöyledir:
“Allah’ım, senin için oruç tuttum. Sana inandım. Sana güvendim. Senin verdiğini yiyeceklerle orucumu açıyorum. Verdiğin nimetlere şükürler olsun.”
İftar duasını bu şekilde yapmak şart değildir. İsteyenler içinden geldiği gibi istedikleri şekilde dua edebilirler.

İftar İçin Mesajlar

Oruçlarınız kabul, gönül sofralarında iftarınız mübarek olsun..

İnşallah günahlarımızı bu gece af eder rabbim iftarınız bereketli Akşamlar hayırlı olsun

Canım sana feda olsun. Ya Resûlallah Akşamınız hayr iftarınız huzurlu mutlu olsun yüreği güzel insanlar

İbadetiniz makbul Dualarınız kabul iftarınız hayrolsun

Allah tuttuğumuz oruçları dergahı izzetinde kabul eylesin.. İbadetlerimiz kabul, iftarınız bereketli olsun..

Selamun aleykum tuttuğunuz oruçlar kabul iftariniz bereketli olsun hayırlı akşamlar dostlarım

Şehit kardeşlerim Rasulullahla iftarınız mübarek olsun inşallah. o size kıyan hayinlerinde Allah’ın laneti Üzerlerine olsun…

Güzel ayın güzel insanları Sofralarınızdan bereket Kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı ALLAH kabul etsin.

Gülün kokusu sarsın bedenini, Allah korkusu titretsin her bir hücreni, dualarla birleşsin semaya açılan ellerin, hayırlı iftarlar.

Hayatın bütün manevi zenginlikleri www.sozlervadisi.com bu ay sizlerle olsun, Attığınız her adım size huzur dolu yarınlar sağlasın dua ile kalın, hayırlı iftarlar.

Orucunuz makbul..iftarınız hurmayla olsun ..

İyi akşamlar Dünya güzelleri iftarınız kabul olsun.

Orucun hakkını vererek tutan bir kimse kelimenin tam anlamıyla ruhi olgunluğa erişir. iftarınız bereketli olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Yağmur taneleri kadar bereketli zemzem Suyu Kadar tatlı iftarlar diliyorum sofranıza hayırlı iftarlar..

Şükürler olsun oruç tuturana Şükürler olsun iftara kavuşturana Akşamınız iftarınız hayr olsun

Esselamu aleykum oruclariniz kabul iftariniz bereketli olsun hayırlı huzurdolu akşamlar dostlarım

Ey iman edenler orucunuz makbul olsun iftarınız bereketli olsun

Allah’ım bize Ramazan orucunu hakkıyla tutmayı nasip eyle… Akşamınız hayr iftarınız bereketli olsun…

Hayırlı bereketli, huzurlu ve muhabbet içinde iftarınız olması duasıyla,yiyeceklerimiz,Herkes için şifa olsun,hayırlı iftarlar. selamlar.

Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun iftarınız güzel olsun…

Ramazan ayinin enguzel dakikalari sevdiklerinizle biarada iftariniz bol olsun rabbim kabul etsin Hayirli iftarlar

Kendinizi üç harflilerin şefkatli kollarına bırakın oynamayacaksınız gidelim diye anons yapan JÖH ve PÖH iftarınız mübarek olsun

Ramazanınız, sahurunuz, iftarınız, içtiğiniz her yudum suyunuz Aşk ola..

Yanınızda Olmasakta birlikte oruç açamasakta gönüllerimiz bir duygularımız aynı amacımız belli Şükrediyoru ALLAH a Hayırlı iftarlar diliyoruz bu mesajı okuyanlara.https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/iftar-icin-mesajlar.html

Küçük bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım ALLAH a şükredelim soframızı bereketlendirelim Hayırlı iftarlar.

Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun iftarınız güzel olsun.

Gözlerimizdeki nur hiç bitmesin, aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu ramazanda Yaradan huzur nasip etsin, her iftar bereketini bizden esirgemesin, hayırlı iftarlar

Sponsorlu Bağlantılar

İftar Sonrası Mesajlar

Herşey insanoğlu içindir bu dünyada, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece heşeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun, hayırlı iftarlar dilerim.

Rahmet,mağfiret ve kurtuluş ayı Ramazanda;sahurunuz, orucunuz,ve iftarınız ile tüm hayatınızın hayırlı geçmesini dilerim.

Ey ummetin güzel halis niyetli fertleri bu gün iftariniz mubarek olsun rabbim niyet ve amelleriniz makbul eylesin

İslam dil dini değil, kalp dinidir. Kalp ise bedenin motorudur.Motor arızalı olunca bedende arızalanır.Hayırlı iftarınız,olsun selamlar

Hayırlı akşamlar kalbiniz duayla olsun gönlünüz huzurlu olsun yüreğiniz sevgiyle dolsun akşamınız mutlu, iftarınız bereketli olsun.

Orucunuz iftariniz ibadet ve amelleriniz makbul dua ve niyazlariniz kabul geceniz mubarek olsun gönlü güzel Kardeşlerim bize de dua edin

İman gücüdür ayakata tutan bizi, ramazandır bereket saçan dualarımıza işık tutan, hayırlı iftarlar.

Her güzelliğin bittiği bu dünyada, değişmeyen tek güzellik manevi değerlerdir, imanın ne kadar güçlü olursa değerler okadar fazladır. Hayırlı iftarar..

Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, hayırlı iftarlar.

Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu iftarlar dilerim.

En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.

Bir lokma ekmegin tadı hayatınızda olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz olsun, tuttuğunuz oruç günahlarınızdan arındırsın, hayırlı iftarlar.

İftarınız güzel kalbiniz huzur dolsun ramazan ayını mübarek olsun. bereketin zengiligi kalbinize ve sofralarınıza yansısın hayırlı iftarlar.

Bugünüde şükrederek geçirmek yarınlara şükür dolu başlamak nasip olsun, hayırlı iftarlar sizin olsun… 

Bütün müslüman alemin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim Yüce RABBIM’den Hayırlı ıftarlar…

Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi YARADAN’a açıp dua ediyorsak, ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı iftarlar. 

Rabbim; Duası kabul olmuş bir kul sevinci yaşat bize sabrımızın mükafatı olarak “Çok şükür” diyebilmeyide nasip et cümlemize hayırlı iftarlar

Biz haksız yere yapılan her şeyin, Allah tarafından sorulacağının ferahlığı içindeyiz… -Elhamdülillah -Hayırlı İftarlar…

Kalbimizin ürpermesini engelleyen tüm günahlarımızı Affet Allah’ım.. Yüreğimizdeki düğümleri çöz.. Hayırlı İftarlar…

Velhasıl yandığımız zaman zulmetin alevinde, ateşi serin ve selametli kılan “ALLAH” Bize yeter.. -Hayırlı İftarlar…

Beni milyarlarca insan arasından seçip, Müslüman olarak yaratıp, Müslüman olarak hayatıma devam ettiren Rabbime Hamdolsun. Hayırlı İftarlar

Namazın güzelliğini, Kur’an-ı Kerimin ferahlığını, duâ’nın rahatlığını, ömrümüzden eksik eyleme Allah’ım.. Hayırlı İftarlar…

Allah’ım, açlığımı sevgine, susuzluğumu ilmine adıyorum. Beni senden gayrısına muhtaç eyleme.. Hayırlı İftarlar…

Bizi doyurup içiren ve bizi müslümanlardan eyleyen allah’a hamdolsun. Hayırlı İftarlar…


Dini Sözler kategorisinde  en güzel İftar İçin Mesajlarını  hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dini Whatsapp DurumlarıSahur Mesajları

Share this:

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here