Güzel Sözler

Milliyetçilik İle İlgili Sözler

Milliyetçilik İle İlgili Sözler her toplumda kendi ruhundan doğan bizzat bir ülkeyi paylaşan tüm yurttaşları duygularını etkileyen sözlerdir. İçinde Milliyetçilik duygularını sonuna kadar yaşayan takipçilerimiz için Milliyetçi Sözleri listeledik.

Milliyetçilik İle İlgili Sözler yazımız da; Türkiye İle İlgili Sözler, Vatan Sevgisi Sözleri, Halkçılık Sözleri, Atatürk’ ün Milliyetçilik Sözleri, Ecdat İle İlgili Sözler, İstiklal Marşı Mesajları, Vatan Aşkı Sözleri yer almaktadır.

Milliyetçilik İle İlgili Sözler

Bu Memleket kurt ulursa, kurtulur.

Türkü ancak ezan sesi susturur.

Türk; Türkçe konuşan ve İslam’a inanan insan demektir.

Ölmekten değil de Turan’ı görememekten korkuyorum…

Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz.

Türkiye’de, Türk kalabilmektir yangınımız….Yakana hamd olsun…

Biz Türkler, ordusu olan bir millet değil, milleti olan bir orduyuz.

Ben Türk’üm, Türk esir olmaz! Türk Devleti teslim olmaz.

Taşına toprağına gülüne yaprağına AY YILDIZ Bayrağına deli gibi sevdalıyız biz.

TÜRK soyuna, TÜRK töresine, TÜRK Devletine sadakat, şerefimizdir…

Nerde varsa bir TÜRK beldesi… Gözüm TÜRK bayrağı arar kulağım EZAN sesi…

Ahlâkcılık anlayışımız. TÜRK ahlâkı ve MÜSLÜMANLIK inancından meydana gelmiştir…

Türk Devletinin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milletinin teminatı ve istikbali gençliktir.

Türkiye’nin yükselişi ithal fikirle olmaz. Hiç bir yabancı, Türkün menfaatlerini Türk Milletinin kendisi kadar düşünemez.

Türk milliyetçiliği meşru savunma, yüksek insanlık duyguları ve Türk milletinin kendi tabii haklarının savunulması, korunması duygusu ve iradesinin, şuurunun bir ifadesidir.

Zevki sefa sürmesini bilmedik bu” Vatan” uğruna ant içtik! Can çekişmeyi değil” Bayrak” uğruna can vermeyi öğrendik!

Atatürk’ ün Milliyetçilik Sözleri

Bilelim ki millî benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.” (Nutuk, 15-20 Ekim 1927)

Gerektiğinde vatan için tek bir kişi gibi tek vücut olmuş azim ve karar ile çalışmasını bilen bir millet, elbette büyük geleceğe layık ve aday olan bir millettir.(1927)

Milliyetçi Sözleri
Milliyetçi Sözleri

Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı, hep aynı ırkın evlatları, hep aynı cevherin damarlarıdır. (1932)

Biz doğrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagi Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.

Milletimiz, kuvvetli karakter, sarsılmaz sistem, ateşli milliyetçilik, iktisadî muvaffakiyetlerden doğup çoğalacak imkânlarla da kuvvetlendirilmelidir. (1924)

Türk Milliyetçiliğinin ilâhî müjdecisi olan şiirleriniz, bugünkü mücadelemizin kahramanlık ruhuna doğuş ufku olmuştur. Gelişinizden duyduğum memnuniyeti ifade ile sizi milletimizin mübarek babası olarak selâmlarım. 1921

Dünyanın bize saygı göstermesini istiyorsak, önce bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu saygıyı hissen, fikren, fiilen bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulamayan milletler başka milletlerin avıdır (1923)

Milleti millet yapan düşünce gücünün temelini milliyetçilik teşkil etmektedir. Milliyetçilik, millî benlik, millî birlik, millî ahlâk, millî ekonomi, uygarlık ahlâkı, millî duygu ve insanî duygunun birleşmesinden meydana gelmiştir.


Güzel Sözler kategorisinde en güzel Milliyetçilik İle İlgili Sözler hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Milliyetçilik Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajları Bozkurt Sözleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.