Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları
Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Jandarma Teşkilatının önemli günlerinden olan kuruluş yıldönümünde Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları hazırladık. Bilindiği gibi Jandarma emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sağlayan, diğer kanun ve nizamların verdiği görevleri yerine getiren, silahlı genel kolluk kuvveti olarak ülkenin her karış toprağını korumaktadır. 

Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları yazımız da; Jandarma kuruluş yıldönümü mesajları resimli, Jandarma kuruluş yıldönümü mesajları kısa, Kahraman Jandarma kuruluş yıldönümü mesajları, Jandarma kuruluş yıldönümü mesajları sevgiliye, Jandarma kuruluş yıldönümü mesajları sosyal medyadan sevdiklerinize sunabilirsiniz

Jandarma Kuruluş Tarihi

Osmanlı döneminde jandarma teşkilâtının ortaya çıkışı Zaptiye Nezâreti’nin kuruluşuyla başlar. 16 Şubat 1846 tarihinde Zaptiye Müşirliği’nin teşkiliyle birlikte müşirin yönetiminde bir zaptiye meclisi kurulunca zâbıta işlerine bakmak için müşirliğe bağlı olarak Rumeli ve Anadolu’da piyade ve süvari zaptiye alayları teşkil edildi. Kısa süre sonra müşirliğin emrindeki zaptiye askeri sayısı arttı ve bunların nasıl yönetileceğini, mülkî ve askerî görevlerinin neler olduğunu belirlemek üzere 14 Haziran 1869 tarihinde Asâkir-i Zaptiyye Teşkilât Nizamnâmesi yayımlanarak yurdun her tarafında düzenli zaptiye teşkilâtı kurulduğu ilân edildi.

Bu tarih bazı araştırmacılar tarafından jandarma teşkilâtının teşekkül tarihi olarak benimsenirken bir kısmı bunu Tanzimat Fermanı’nın ilânına, hatta Asâkir-i Mansûre-i Muhammediyye’nin kuruluş yıllarına kadar götürür. 2002 yılında yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı Tarihi adlı kitapta teşkilâtın kuruluşu 14 Haziran 1839 olarak gösterilir.

Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanan jandarma teşkilatımızın 182. yılı kutlu olsun

Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıldönümü ‘nü kutluyor, bu vesile ile görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmet, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere gazilerimizi minnetle anıyorum

Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları
Jandarma Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, ülkemizin bekası için mücadele ederken şehadet şerbetini içen tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum

Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet… Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümü var olsun kutlu olsun

Şan ve Şeref ile dolu 182 yıl

Tarihi şan ve şerefle dolu Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 182.Yılını kutlarım…

¸¸•*`❀ Yiğitlik ve Kahramanlık Sözleri ¸¸•*`❀

Kahraman Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

‘Bu vatanın toprağını taşını canı pahasına korur’ Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü kutlu olsun

Köklü bir tarihe sahip olan, kuruluşundan bugüne milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş jandarma teşkilatımızın 182. Yılı kutlu olsun.

180 yıldır güvendeysek sayenizde jandarma 182 Yıldır Jandarma kutlu olsun

Alnında Parıldayan Şeref ve Şan Arması Kahramanlar Kahramanı Yılmaz Türk Jandarmamızın 182. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanması, kamu düzeninin korunması, suçu önleyici tedbirlerin alınmasında vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koyarak, anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakârca görevlerini ifa eden Jandarma TeşkilatımızIN 182. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun 

Jandarma Teşkilatının Kuruluş Mesajları

Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için 24 saat görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümünü kutlarım.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum jandarma teşkilatının 182. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun

Kurulduğu 1839 yılından beri ülkemizde emniyet ve asayişin tesisi için oldukça güç ve önemli bir vazifeyi ifa eden Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 182. Yılı Kutlu Olsun..

Jandarma Yıldönümü Mesajları
Jandarma Yıldönümü Mesajları

Birileri var..!!Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 182. Yılı Kutlu Olsun..

Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatı; eğitimi, sahip olduğu modern donanımı yanında yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışıyla, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla dosta güven, düşmana korku salan Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 182. Yılı Kutlu Olsun..

Türk Jandarma Teşkilatı’mızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun… 

Yüce Türk Milletinin huzur ve güvenliği için ülkenin her köşesinde emniyet ve asayişi sağlayan Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 182. Yılı Kutlu Olsun..

Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, ülkemizin bekası için mücadele ederken şehadet şerbetini içen tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum

Kahramanlar daima hazır. Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun…

Jandarma Teşkilatımız sağ olsun,var olsun! Allah yâr ve yardımcıları olsun! Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/jandarma-kurulus-yildonumu-mesajlari.html

Ülkemizin huzur ve güvenliğini temin etmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakârlık ve özveriyle hizmet veren, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini ve kabiliyetiyle daima takdiri hak etmiş, aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla da Aziz Milletimizin gönlünde özel bir yere sahip Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Jandarmanın Kuruluş Mesajları

Dağda kırda mağarada ilçede hainlerin ensesinde Türk Milletinin yanında Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Ülkemizin huzur ve güvenliğini temin etmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakârlık ve özveriyle hizmet veren Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Bugün, toplumun huzur ve güvenliğinin sozlervadisi.com sağlanmasında büyük bir özveri ile görev yapan Jandarma Teşkilatı’nın 182. Kuruluş yıl dönümünü gururla kutlamaktayız

Kurulduğu günden bu yana, köklü birikimi, tecrübesi ve fedakâr mensuplarıyla halkımızın mutluluğu için gece-gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa eden Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Ülkemizin güvenliği hususunda gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyen Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

¸¸•*`❀ Komando Mavi Bereli Sözleri ¸¸•*`❀

Jandarma Teşkilatımızın, başarılarla dolu geçmişinin sağladığı değerli tecrübe ve birikimin yanında, teknolojiyi yakından takip eden yetişmiş personeli, yeni güvenlik stratejilerine uygun olarak özgürlük-güvenlik dengesini gözeten anlayışı ile tüm risklerin üstesinden gelen Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Her türlü şart altında gösterdiği yüksek vazife şuuru ile milletimizin gönlünde sonsuza kadar ölümsüz bir yere sahip olan Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Köklü bir tarihe sahip olan jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanmış Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Jandarmanın Kuruluş Tebrik Mesajları

“Önce insan” diyerek ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışına sahip olarak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini gözeten, halkın memnuniyetini sağlayan bir görev bilinci ve hizmet anlayışı ile halkımızla bütünleşmiş Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Ülkemizin her yanında yüksek ruh ve şuurla görevlerini yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Milletimizle dayanışma içinde hizmet etmekte olan Jandarma Teşkilatımızın kararlı ve özverili çalışmaları için tebrik ediyor, kuruluş yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı personeline bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.

Ülkemizin huzur ve güvenliği için fedakarca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.

Büyük bir vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içerisinde görevini yerine getiren jandarma teşkilatımızın değerli mensuplarını tebrik ediyorum.

Ülke sathına yayılmış teşkilat ve kadrosuyla, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için, yeri geldiğinde canını feda edendir. Her yerde ve her şartta, görevini yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.

ATATÜRK ilkelerine bağlı, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygılı, güvenilir, çalışkan ve fedakâr Jandarma Teşkilatımızın mensuplarının 182. Kuruluş Yıldönümü kutlarım.

Mavi ve kırmızıya gönül verdik Jandarma Teşkilatı 182 yaşında

1839 yılında kurulan, gelişen güçlü yapısı, eğitim düzeyi ve teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümü kutlarım.


Özel Günler kategorisinde en güzel Jandarmanın Kuruluş Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Jandarma Özel Harekat SözleriÖzel Harekat Sözleri Kısa ve Öz

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.