Özel Günler

İstanbul’un Fethi Sözleri

İstanbul’un Fethi Sözleri ile Karadan gemilerin yürütülerek İstanbul’un fethiyle bu güzel şehir bir barış adası, bir uygarlık merkezi, bir mutluluk beldesi haline getiren ecdadımızı minnetle anıyoruz. Bu tarihi fethi kutlamalarında sizlerin de bir tuzu olmasını istiyorsanız Burada bulunan İstanbul’un Fethi Mesajları bakın deriz.

İstanbul’ un Fethi Sözleri yazımız da; İstanbul İle İlgili Sözler, Fatih Sulatan Mehmet Sözleri, Fethi İçin Anlamlı Mesajlar, Özlü İstanbul Sözleri, İstanbul’ un Fethi Mesajları yer almaktadır.

İstanbul’un Fethi Sözleri

Sen öyle bir yürü ki beyim, Dünya kudret görsün, iman görsün, zafer görsün..

Hicretle başlayan kutlu yürüyüşün 858 sene sonra ulaştığı kemal noktasıdır İstanbul’un fethi.

Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve Şanlı Ordusunu, Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ! YAŞASIN 1453

Ümmete ve Millete kutlu olsun İstanbul daim bizim olsun inşallah Fatih Sultan Muhammed Hana Rahmet olsun

Fetihle; defɑlɑrcɑ bizzɑt Hıristiyɑn hɑçlılɑr tɑrɑfındɑn yɑğmɑlɑnɑn Bizɑns’ın bɑşkenti Kostɑntinɑpol imɑr edilmiş, dünyɑnın incisi hɑline gelmiştir. Dünyɑnın gözbebeği olmuştur. İstɑnbul yedi küpeli bir inci olup çıkmıştır.

İstanbul’un fethinden itibaren dünya, hem Türklerin fütuhat ve adalet ruhu ile karşılaşmış, hem de fethi kutlu Peygamberimiz tarafından müjdelenen bu kentle birlikte inançlarımızın huzur verici mesajıyla doğrudan tanışmıştır.

İstanbul’un Fethi Sözleri
İstanbul’un Fethi Sözleri

Dua, yürek ve akıl gücünün bir araya geldiğinde, nelerin başarılabileceğini gösteren kutlu gündür 29 Mayıs. Dua ve minnetle…

Ah İstanbul, Peygamber müjdeli İstanbul, asil İstanbul, güzel İstanbul, aşk İstanbul, senin gibisini görmedim.. Öyle bir hediye ki eşi benzeri yok.. Aslına nesline rahmet

Bundan tam 569 Yıl önce atalarımız tarafından fethedilen İstanbul, Türk yönetimi altında farklı dinlerden, farklı dillerden, farklı etnik kökenlerden insanların barış içinde yaşadığı, kültürler arasındaki bu müstesna diyalog neticesinde dünyaya örnek teşkil edecek bir toplum modelinin, bir arada yaşama tecrübesinin yaşandığı bir merkez olmuştur.

Hadis-i Şerifi ile İslam dünyası için farklı bir önem kazanan bu kutlu şehrin fethi İslamın bir neferi olan aziz Türk Milletine nasip olmuştur

Kostantîniyye elbette fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır! Onu fetheden askerler ne güzel askerlerdir!!! “Ya Ben Bizansı alırım ya da Bizans Beni”

Peygamber övgüsünü milletimize bahşeden Allah’a hamdolsun olsun. Sultanımıza ve askerlerimize Rahmet eylesin Rahman olan

İstanbul, Türk-İslam medeniyetinin dünyaya açılan bir kapısı olmuştur. İstanbul merkezdir. Türk’ün büyük medeniyet olarak sozlervadisi.com dünyaya boy gösterdiği yerdir. İstanbul, her zaman böyle olacaktır. Bu sebepledir ki, Peygamber Efendimiz “O’nu fetheden ne büyük kumandan, O’nu fethedenler ne büyük asker” şeklinde İstanbul’un fethini önemsemiş, müjdelemiş ve övmüştür.

İstanbul’un fethinden itibaren dünya, hem Türklerin fütuhat ve adalet www.sozlervadisi.com ruhu ile karşılaşmış, hem de fethi kutlu Peygamberimiz tarafından müjdelenen bu kentle birlikte inançlarımızın huzur verici mesajıyla doğrudan tanışmıştır.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın genç yaşta kazanmış olduğu bu zafer çağ açıp, çağ kapatmış ve tarihin akışına yön vermiş ve çok zor şartlar altında kazanılan bu zaferle Türkün gücü ve zekâsı bir kez daha tüm dünyaya kanıtlanmıştır.


Özel Günler kategorisinde en güzel İstanbul’ un Fethi Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Fethi Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları 15 Temmuz Demokrasi Günü Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.