Dünya Göçmenler Günü Mesajları

0
65
views
Dünya Göçmenler Günü Mesajları
Dünya Göçmenler Günü Mesajları

Bilindiği gibi bu Dünya da herkes göçmen ve bir gün herkes bu Dünyadan göçüp gidecek. Göçmen kardeşlerimiz için hazırladığımız yazımız da değerli kardeşlerimize Dünya Göçmenler Günü Mesajları sunuyoruz.. Sözlerimizi sizler gibi göçmen olanlara gönderebilir günlerini 18 Aralık Göçmenler Gününü kutlayabilirsiniz.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları yazımız da; Dünya Göçmenler Günü Mesajları Kısa , Dünya Göçmenler Günü Mesajları Anlamlı, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları, Dünya Göçmenler Günü Mesajları Komik, Dünya Göçmenler Günü Mesajları Etkili yer almaktadır.

Göçmenler Günü

Her yıl 18 Aralık’ta kutlanan BM Uluslararası Göçmenler Günü; dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşadıkları ekonomik, siyasi, psikolojik ve hukuksal sorunlarını vurgulamaktadır. 18 Aralık günü, uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak da bilinmektedir.

İlk defa 1997 yılında Filipinli ve Asyalı göçmen organizasyonları arasında 18 Aralık günü Uluslararası Göçmen Dayanışma Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

18 Aralık’ın seçilmesinin sebebi, 18 Aralık 1990 günü, BM Genel Kurulu’nda Uluslararası Göçmen İşçiler ve Ailelerinin Haklarını Koruma Konvansiyonu’nun imzalanmasıdır. Konvansiyon, dünya çapındaki göçmen hakları savunucularının verdiği uzun mücadelenin ve devletlerarası müzakerelerin önemli bir sonucu olarak görülmektedir.

İlk Uluslararası Göçmenler Günü etkinlikleri Filipinler’in başkenti Manila’daki BM binasında, yerel idareciler, yabancı diplomatlar ve uluslararası sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımıyla yapılmıştır.18 Aralık günü, BM tarafından resmi olarak 2000 yılında “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi.

Dünya Göçmenler Günü Mesajları

Göçmenlere yardımı, ensar anlayışıyla insani bir görev olarak görüyoruz.

Kim bile isteye evinden vazgeçer? Hayatta kalmak ve insanca yaşamak için ülkemize sığınanlara kapımız da açık, gönlümüz de

Tarihi geleneklerimizden aldığımız güçle, baskı ve zulümden kaçanlar için tüm imkanlarımızı seferber etmeyi sürdürüyoruz.

Unutma! Dünyada her 30 kişiden biri şu an göçmen konumunda.

Dünya Göçmenler Günü Mesajları
Dünya Göçmenler Günü Mesajları

Türkiye tarihin hiçbir döneminde mazluma sırtını dönmemiştir. İnançlarımız, kültür ve değerlerimiz bizlere yardımlaşmayı, mağdura el uzatmayı emreder.

Göç suç değildir!

Zalime karşı Mazlumların Umudu olduk. Ensar ve muhacir ruhuyla gönül ve sınır kapılarımızı sonuna kadar araladık.

Sınırları hayallerle, sevgiyle çizilen bir dünya!

Yaşam savaşı veren,sığınmacılara kapımızda açık,gönlümüzde…

¸¸•*`❀ Dünya Sağlık Günü Kutlama Mesajları ¸¸•*`❀

Farkılılıklarımızla bir arada yaşayarak zenginleşiyor ve hangi ülkede doğarsak doğalım bazı kavramlarda ortaklaşıyoruz: Çocukluk, hak, ihtiyaç, barış, sevgi…

İnsan dünyada göçmendir .Allah kimseyi imansız , sevgisiz, insansız bırakmasın

Bugün DÜNYA GÖÇMENLER günü..Umutları ile beraber boğulan binlerce göçmeni kurtarmak için imkanları varken seyretmeyi tercih edenlere, kendi çıkarları için milyonlarca insanın evlerini terk etmelerine için vesile olanlara, terör örgütlerini besleyenlere LANET OLSUN..

Bugün, 18 Aralık “Dünya Göçmenler Günü” Başta ülkemiz olmak üzere Dünya’nın dört bir yanında milyonlarca insan muhacir durumundadır. Tüm Göçmenlerin sorumluluğunu hissedebilmek ve onları daha iyi anlayabilmek umuduyla… Göçmenler günü tüm coğrafyalara hayır getirsin

Bugün 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü. Evsiz, yurtsuz, göç etmek zorunda kalmış tüm insanlara esenlik ve güvenlik dilerim.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü vesilesiyle, dünyanın her köşesinde evsiz, yurtsuz, garip tüm insanlara selamlarımı, sevgilerimi yolluyorum.

Rumeli’den gelip ANAYURDA yerleşen ve an itibariyle yine bu alanda görev yapan biri olarak Dünya Göçmenler Günü kutlu olsun

Göçmenler Günü Mesajları

Ananem Sırbıstandan , Dedem Makedonyadan !!! Ne vatana ihanet ettik , al bayrağımıza küfrettik , KUTLU OLSUN

18 ARALIK DÜNYA GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN . 18 DECEMBER WORLD MİGRANTS DAY.

Göçmenler Günü vesilesiyle insan hayatının hiçe sayılmadığı,yabancı düşmanlığının olmadığı,insan haklarının korunduğu bir dünya diliyorum.

Her göç bir hikaye,huzurlu bir yaşam mücadelesidir. Dünya göçmenler günü kutlu olsun.

Çelme takıp düşürenlerin değil, elinden tutup kaldıranların 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kutlu olsun!

Kardeşlik misafirperverliği sergileyen devletimize ve milletimize Hamdolsun

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nün, tüm dünyada göç ve göçün önlenmesi konusunda farkındalık ve duyarlığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Ülkemizde ve dünyanın her yerinde anavatanından ayrılıp çeşitli sebepler ile başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış göçmenlerin ‘‘18 Aralık Dünya Göçmenler Gününü’’ en içten dileklerimle kutluyorum https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/dunya-gocmenler-gunu-mesajlari.html

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Kutlu Olsun. Hiçbir ülkede göçmenlere ırkçı saldırıların olmaması dileğiyle.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü. “İlla Vatanım” diyerek her çileyi göze alan insanlarımızı şükranla hatırlıyoruz…

Bugün Dünya Göçmenler Günü… Anadolumuz tarih boyunca mağdurlara, mazlumlara,insanlara yurt oldu, milyonlarca göçmene yuva oldu,insanlığın yolu oldu… Anadolu kardeşlik dolu, Anadolu barış dolu, Anadolu sevgi dolu, Anadolu dünya dolu… bu vesileyle göçmenler gününü kutlarım

Barış ve huzurun hakim olduğu, savaş, terör ve zulmün son bulduğu, herkesin kendi yurdunda hür ve özgür yaşadığı bir dünya için sozlervadisi.com sorumluluklarımızın olduğunu ifade ederek, ülkemizde ve dünyanın her yerinde ana vatanından kopup çeşitli sebeplerle başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış göçmenlerin 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü içtenlikle kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Bir vesile ile ana yurdundan göç etmek zorunda kalan Göçmen kardeşlerimiz 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü kutlu olsun


Özel Günler kategorisinde en güzel Dünya Göçmenler Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dünya Çiftçiler Günü Mesajları , Engelliler Haftası Sözleri

Share this:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here