Özel Günler

Şeb-i Arus Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü Mesajları

Şeb-i Arus Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü Mesajları tüm dünyayı sözleri ve eserleriyle etkileyen, Mevlâna Celaleydin-i Rumi’nin Vuslat Gecesi için hazırlıyoruz. Vefat ettiği geceyi “Sevgiliye kavuşma, düğün gecesi’’ olarak kabul edilen önemli günde Şeb-i Aruz Sözleri arayanlar için bu yazımızı seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Mevlana’yı en güzel şekilde anmak için harika mesaj önerileri!

Şeb-i Aruz Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü Mesajları yazımız da; Mevlana’nın Özlü Sözleri, 17 Aralık Şeb-i Arus Mesajları, Mevlana’nın Ölüm Yıl Dönümü İçin Duygusal Sözler ve Mesajlar yer almaktadır.

Şeb-i Arus Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü Mesajları

Şeb-i Arus mübarek, Mevlâna C. Rumi Hazretlerinin ruhu şad olsun

Allah’a zikri; zikrin içerisinde tefekkürü barındıran tüm gönüllere selam olsun

Şeb-i arus törenleri vesilesiyle yüce Mevlâna hazretlerini sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Allah ile olduktan sonra ölüm de ömür de hoştur.” Hz. Mevlâna Şeb-i Arus yıldönümünü, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Âşıklar sultanı, marifet nurunun aynası, ebediyete kadar ölmezlik sırrına eren büyük veli Hz. Mevlana’yı 749. vuslat yıldönümünde anıyorum.

Bizlere gözlerimizle görüp kulaklarımızla duymayı değil, yüreğimizle görüp yüreğimizle duymayı öğreten Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumi’yi 749. Şeb-i Arus’unda rahmetle anıyoruz…

Bu Şeb-i Arus, hasretle, aşk ve muhabbet ve letafet ile düşünüyorum, yad ediyorum harf harf, kelime kelime…

Körler görmese de yıldızlar vardır diyen Hz. Mevlana’yı Vuslat Yıldönümü Şeb-i Arus’ta rahmet ve minnetle anıyoruz.

Şeb-i Arus…Düğün gecesi…Ölümün güzel yüzünün göründüğü kutlu yıldönümü…Bir ölüp bin dirilmenin müjdesi…Ne mutlu Mevlâna dostlarına.

Öyle güzel yaşayalım ki Cenâb-ı Hakk’ın huzuruna vardığımız zaman, sevenin sevdiğine kavuştuğu gibi bir kavuşma günü olsun, Şeb-i Arus olsun

Gönüllerde müstesna bir yeri olan, büyük mutasavvıf Hazreti Mevlana’yı Hakk’a yürüyüşünün 749. Yıldönümü vesilesiyle rahmet ve hürmetle yad ederim

Bugün, ölüm gününe Şeb-i Arûs diyebilme irfanına ermiş Hz. Mevlana’nın vefatının 749. Yıldönümü, Allah rahmet eylesin.

Onun bizlere bıraktığı mirasın milli birlik ve manevi kalkınmamız için eşsiz imkanlar sunduğuna inanıyor, Şeb-i Aruz’un hayırlara ve güzelliklere, sevgiye vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum

Hazreti Mevlana’yı vuslat gecesi Şeb-i Arus’un 749. Yıl dönümünde rahmet ve hürmetle ve sevgiyle anıyor” O’nun İslam’ı en güzel şekilde yorumlayan fikirlerinden bütün insanlığın istifade etmesini diliyorum.


Özel Günler kategorisinde en güzel Şeb-i Arus Vuslat Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Vuslat Yıldönümü Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Mevlana’ nın Öğüt Veren Sözleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.