Ölen Anneye Özlem Sözleri

0
1513
views
Ölen Anneye Özlem Sözleri

Anneye Özlem Sözleri

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyadaki en güzel şey annelik duygusu olmak bence, çocugu için fedakarlik yapmak, sabretmek gibi birçok sorunu göğüslemektir. Birde Annesini kaybedenler işte en acı gerçeklerden biriside budur. Ne acıdır Anne özlemi evet bizde sayfamızda siz Annesini kaybetmiş kardeşlerimize özlemlerini paylaşabileceği sözleri yazdık.

Ölen Anneye Özlem Sözleri yazımızda ; Ölen Anneye Özlem Mektubu, Ölen Anneye Ağıt, Anneye Özlem Yazıları, Anneye Özlem Mesajları, Ölen Anneye Mektup Örnekleri, Ölmüş Anneye Şiir, Ölmüş Anneye Bayram Mesajı yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir >> Anne İle İlgili Güzel Sözler
İlginizi Çekebilir >> Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

Anne Sevgisi

Anneler evlatlarını 9 ay karınlarında taşıyarak onlar daha doğmadan üzerlerinde pek çok emek harcamış olurlar. Cefakar annelerimiz bizleri kendi başımızın çaresine bakabileceğimiz yaşa kadar büyütür hatta ondan sonra da bizi gözünde hala çocuk gibi görür ve bakmaya, ilgilenmeye devam eder. İşte bu sebepledir ki ana hakkı ödenmez diye bir sözümüz vardır. Tüm zahmete ve eziyete rağmen ses çıkarmadan canlarını dişlerine takarak bizler için uğraşan annelerimiz kutsaldır. Dünyadaki ilk günlerimizde onlar da bizle birlikte uyumaz ve ağlıyor muyuz diye kontrol eder üzerimize titrerler. Altlarını değiştirip yemek yedirdikleri çocukları büyüdüklerinde anneleri artık yaşlanmış olur. İşte o zaman borç ödeme vakti gelir ve bizler evlatlar olarak annelerimizin bir dediğini iki etmeyiz. Her ne kadar bizim üzerimizdeki emeklerin karşılığını asla veremeyecek olsak da onların hep yanında olmalıyız.

Cennet anaların ayakları altındadır sözü onların yaptıkları bu fedakarlığın tek denginin cennet olabileceğini ifade eder. Elbette babaların da çocukları üzerinde pek çok emeği vardır fakat annenin yeri, emeği başkadır. Anne kokusu hepimizi mest eder.

Analarımızın değerini bilmeli ve onları incitmemeli, üzmemeliyiz. Annelerimiz bize kıyamadıkları için biz onları ne kadar üzsek, kırsak da bizlere küsmezler fakat bunu bir açık gibi görüp üzmeye kırmaya devam etmemeliyiz. Onlara hakkını vermeye önce iyi davranarak başlamalıyız.

Anamı Arıyorum

Senden ayrı senden uzak
Yersiz göksüz gibiyim
Hem analı hem babalı
Hem öksüz gibiyim

Uzanmış aramıza
Uçsuz bucaksız gurbet
Bir ucunda sıla var
Öbür ucunda ekmek

Bütün analar ağıt şimdi
Bütün ağıtlar ana
Ya beni de al gurbet
Ya anamı ver bana

Hem kova hem kuyuyum
Yorgun bir halk suyuyum
Sen bana nenni söyle
Ben dizinde uyurum

Ali Yüce

Sponsorlu Bağlantılar

Ölen Anneye Özlem Sözleri

Gönlümün sultanı başımın tacı idin, ben seni hiç üzmedim annem ama sen beni bıraktın gittin. Anne ne olur gel geri dön bana sarıl bana …


Evet, şimdi daha iyi anlıyorum Anne senin gidişin bana; acıdan, hasretten, gözyaşından başka hiç bir şey vermemiş


Senin adın geçince, sol yanım acıyor anne, Hiçbir şey yutamıyorum.


Canım annem sensizlik ne zormuş. Her gece sensizliği içimde hissetmek çok ağır annem


Ölümü özlüyorum ANNE seni hatırlayınca


Ben seni kalbime sığdıramazken şimdi nasıl toprağın altına koyacağım canım annem.


Sensiz bir daha güneş battı annem. Sensizlik çok zor annem.


Beyazlara sarıldığın gün benim bittiğim gündü Annem. Ben o günden sonra hiç gülemedim Hiç sevinemedim. Her zaman hüzünlü her zaman dertliyim. çünkü sen yoksun yanımda Annem.


Sen beni beyazlar içinde gelin ettin ama ben seni beyazlar içinde toprağa verdim. Ben hayırsız evlat mıyım  Annem…. Kendi ellerimle seni toprağın bağrına koydum. Yazıklar olsun bana Annem.

Sponsorlu Bağlantılar

Üzerine de resmini yapıştırıp baş ucuma koydum. Her sabah onu öpüyor, kokluyorum. Kimseye söyleme ama anne, bazen de konuşuyorum onunla. Ne yapayım seni çok özlüyorum anne.


Böyle zamanlarda en çok seni arıyorum ölümün beni yıktı en çok seni özlüyorum en çok seni istiyorum yanımda annem 🙁


Annem seni çok özlüyorum. Seni çok seviyorum. Her gece gel rüyalarıma. Biraz olsun özlem gideriyorum. Yanaklarından öptüğüm…


Ah benim güzel annem 4 yıl önce bizden ayrılmıştın, seni çok özlüyorum şu mübarek günlerde sana ve vefat etmiş annelere rahmet diliyorum


Mekanın cennet olsun annem seni çok özlüyorum


Seni çok özlüyorum annem için hala yanıyor ağlıyorum annem benim mis kokulu annem mekanın cennet olsun


Biz yetimler için ne kadar zor bir gün. özlüyorum seni cennet kokulum çok özledim be ANNEM


Her gün izleyip her gün yoklugunla sinaniyorum ama biliyorum ruhunla beni sariyosun seni çok özlüyorum canım annem


Gülüyorum diye mutlu sanıyorlar anne. Bir sen biliyorsun buhranlı gecelerimi. Seni çok özlüyorum.. Sana ihtiyacım var.. Seni çok seviyorum..


Olmuyor anne özlüyorum işte arıyorum varlığını.


Canım annem seni çok özlüyorum.Beni kucağına alıp kafamı okşamanı ve o güzel masallarını anlatmanın verdiği huzuru bulamıyorum hiçbir yerde. https://www.sozlervadisi.com/guzel-sozler/olen-anneye-ozlem-sozleri.html


Seni çok özlüyorum annem... Yattığın yer nur, mekanın cennet, peygamberimize komşu olasın… Allahım rahmetini üzerinden eksik etmesin…


Anne diyerek hala agliyabiliyorum. Anne buyudugume bakma İnanki ben hergun ölüyorum. O mis kokan tenini Öžlüyorum çaresiz susuyorum…


Anne; ne çok özlüyorum seni, sesini,bakışını,yavrum deyişini öyle özledim ki… Mekanın cennet olsun.Rabbim rahmetiyle muamele eylesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizin hiç annenizi özleyip de içinizde isyanların çıktığı, fırtınaların koptuğu ama sözlerinizin boğazınıza düğümlendiği oldu mu hiç?


Sensiz uyuduğum bu kaçıncı soğuk gece seni çok özledim annem.


Ellerimde çiçekler mezarının başında gelirsem www.sozlervadisi.com ne olur bana kızma Annem. biliyorum seni çok üzdüm ama hatamı anladım . Beni affet annem.


Anneyi sevmek cenneti sevmektir çünkü anne cennete açılan kapıdır. Cennetimin kapısı seni çok özledim


Her hafta mezarına geliyorum. Mezarının başında ağlıyor ve toprağına sarılıyorum. Anne seni çok özledim.


Mevsimin bir suçu yok annem, yokluğun çok soğuk.


Annem mekanın cennet olsun seni çok özledim.


Cennet annelerin ayaklarının altındadır diyorlar annem. Ne olur ayaklarının altına al beni Annem. Gidişin beni çok hüzünlendirdi ve seni hep özlüyorum Annem.


Sen gittikten sonra anne diye seslenmeye o kadar özledim ki.


Bir şeye ihtiyacın olursa ara derdin, sana ihtiyacım var şimdi ben kimi arıyım annem.


Öpeyim de geçsin der anneler Öper ve geçer. Kelimeler ile tarifi yoktur anne hakkının .


Ben iyiyim sabah yedilerde camlardayım hâlâ Komşular işe gidiyor,kalabalıklaşıyor çarşılar Kedileri izliyorum ve annemi özlüyorum.. Sıkı sıkı giyiniyorum ama üşüyorum Annemin hiç görmediği bir şehirde yaşıyorum


Sensiz geçen şu yaşamın içinde var olmak, kokunu bi daha hiçbir zaman alamayacağımı, sesini hiçbir zaman duyamayacağımı bilmek o kadar zor ki hergün daha çok eksiliyorum, ölümü özlüyorum anne


Annem seni yokluğunda yapayalnız bıraktığım günleri hatırlıyorum da ne kadar zormuş annem şimdi anlıyorum. Sen gittiğinden beri seni evde yalnız bir başına bıraktığım günler için kendime çok kızıyorum.


Senin kokunu özledim annem. eni hiç bırakmasaydın keşke, bu ayrılık çok zor geldi bana Canım Annem.


Her çocuk benim gibi ağlar mı bilmem ama annem ben seni çok özledim onun için hep ağlıyorum.


Yorgunum kırgınım ve seni özlediğimde ben hep böyleyim canım annem


Biliyor musun anne her şeye alıştım, sadece senin yokluğuna alışamadım.


Dün yanına geldim annem. yine benimle konuşmadın yine bana hasretle sarılmadın. Anne mezar nasıl bir yer . Neden beni mezarında eskisi gibi karşılamıyorsun. Neden bana sarılmıyorsun annem.


Ben sensiz soğuk gecelerde üşüyorum anne, kimse senin gibi gelip üstümü örtmüyor. Ben soğuk gecelerde senin sıcacık sevgini özlüyorum annem.


Güzel Sözler kategorisinde  en güzel Ölen Anneye Özlem Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları ,  Mezar Taşı Sözleri

Share this:

Facebook Yorumlar

İlginizi Çekebilir  Alevi Sözleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here