Özel Günler

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve kabul gördüğü güne özel hazırladığımız yazıdır. Bu marş ile birlikte milletimizin ve ordumuzun morali yükseldi ve böylece Milli Mücadele ruhu daha fazla benimsenerek savaşın kazanılması sağlandı. İşte İstiklal Marşının Kabulü Mesajları…

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları yazımız da; Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı Mesajları, İstiklal Marşının Kabulü Kısaca, İstiklal Marşı Kutlama Mesajları, 12 Mart İçin Güzel Sözler yer almaktadır.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları

TBMM’nin 12 Mart 1921’de kabul ettiği İstiklal Marşı’mızın 102. yıl dönümünü kutlarım. 

Her kıtasında ayrı bir destan yazan istiklal Marşı’mızın kabulü kutlu olsun.

Milli kimliğimizin, kültürümüzün, bağımsızlığımızın ve inancımızın simgesi İstiklal Marşı’mızın kabul ediliş gününü kutlarım.

Allah bu ülkeye bir daha istiklal marşı yazdırmasın 12 mart istiklal marşının kabülü kutlu olsun.!!

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın kabulü. “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” diyen Mehmet Âkif’in de mekanı cennet olsun.

Unutma; İstiklal Marşı KORKMA diye başlar! Istiklal Marşımızın kabulünün 102. yılını saygıyla ve dolu gözlerimle kutlarım.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları

İstikbal mücadelesini, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da İstiklal Marşımız eşliğinde yürütecektir. İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıldönümünü kutluyorum.

Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmasına anlam katan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünü kutlar, milli şairimiz  Mehmet Akif Ersoy’u sevgi, saygı ve rahmetle anarız.

Zorluklarla kurulan bu Vatanı korumak boynumuzun borcudur. İstiklal Marşı’mızın kabulünün yıl dönümünü saygı, sevgi ve sadakat ile kutlarım.

İstiklal Marşı bir Milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Türk milletine armağan olsun.

Ne Güzel Dökülüyor Akif’in İman Dolu Ağzından o Muhterem Sözler; ’Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın!’ 12 Mart 1921 istiklal Marşı’nın Kabulü Bu Aziz Millete armağan olsun..

İstiklal Marşı dün olduğu gibi bugün de ellerinde bayrak, dillerinde tekbirle vatanını savunan insanımızın üzerinde ittifak ettiği mümtaz bir metindir. Türk milletine armağan olsun.

“ALLAH bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıldönümünü CANDAN kutlarım.

İstiklal Marşı’nın cephede kahraman ordunun azmi ve inancı, Anadolu topraklarında aziz milletin kararlılığı ve vatan aşkıyla kaleme alındığı marşı kurucu bir metni kutlarım.

Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102. Yılını onur ve gururla kutlarım.

Tam 102 yıl önce bir milletin istiklal aşkı kelimelere döküldü. 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlu olsun. Bu vesile ile istiklal uğruna hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Zannetme ki ecdadın asırlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu!. 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102. yıldönümü kutlu olsun. “Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl..!” Saygı ve minnetle..

12 Mart direnişin adıdır Nene Hatunların şanıdır Erzurum tabyasında akan Nice şehitlerin kanıdır Rabbim yazdırmasın bir daha Son istiklal marşı olsun Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimizin Ruhları şad mekanları Cennet olsun.https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/12-mart-istiklal-marsinin-kabulu-mesajlari.html

Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 102. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyorum.

Bu marş bizim inkılabımızı anlatır, www.sozlervadisi.com inkılabımızın ruhunu anlatır. Bunu ne unutmak ne de unutturmak lazımdır. Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl. 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulü kutlu olsun! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Bu yüce millet İstiklal Marşımızın TBMM’ de kabul edilişinin 102. Yıldönümünde, bugün bile güzel vatanımız ve onun bölünmez bütünlüğü için sayısız şehitler vermektedir. İnanıyorum ki bizi biz yapan, bizi bir millet kılan vazgeçilmez değerlerimizin en veciz ifadesi olan İstiklal Marşımız, ilelebet vatan semalarında yankılanacaktır.


Özel Güzler kategorisinde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Güzel Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları , 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.