Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları
Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Bu gün günlerden CHP Türkiyenin ilk partisi için hazırladığımız Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları yazımızla sizlerleyiz. CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) 9 Eylül 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürktarafından kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk partisi ünvanını taşıyan CHP Cumhuriyetin ilk kurulduğu zamanlarda uzun bir süre iktidarını sürdürmüştür ve günümüzde de muhalefet görevini üstlenmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları yazımız da; İlk Parti Cumhuriyet Halk partisi kuruluş yıldönümü mesajları, Cumhuriyet Halk partisi kuruluş yıldönümü mesajları yeni, Etkili Cumhuriyet Halk partisi kuruluş yıldönümü mesajları,  Cumhuriyet Halk partisi kuruluş yıldönümü mesajları, Sosyal medya için Cumhuriyet Halk partisi kuruluş yıldönümü mesajları  bulabileceksiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Tarihçesi

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923 ’te önce “Halk Fırkası” adıyla kurulmuştur. 1924 yılında “Cumhuriyet Halk Fırkası”, 1935 yılında ise “Cumhuriyet Halk Partisi” adını almıştır.

1927 yılında “Cumhuriyetçilik”, “Halkçılık”, “Milliyetçilik” ve “Laiklik” CHP’nin dört temel ilkesi olarak benimsenmiştir. 1935 yılında “Devletçilik” ve “Devrimcilik” ilkeleri de eklenerek Partinin ilkeleri altıya çıkarılmıştır. Partinin amblemi olan 6 ok bu ilkeleri simgelemektedir.

CHP, kurucusu ve ilk Genel Başkanı Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan Partidir. Hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu sürdürmüştür.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları
Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları

1950’li yıllarda üstlendiği muhalefet göreviyle demokratik bir rejimde muhalefetin kurumsallaşmasına da öncülük etmiştir. Bu kapsamda parlamenter demokratik rejimin kurumsallaşmasına dönük değişimleri gerçekleştirme ve temel hak ve özgürlükleri geliştirme mücadelesi vermiştir. 1960’lı yıllarda Türkiye’nin yaşadığı modernleşme sürecinin yansımaları olarak ortaya çıkan göç, kentleşme, sanayileşme gibi dinamikler çerçevesinde toplumsal sınıfların olgunlaşmasıyla birlikte CHP sola açılarak kendisini siyaset yelpazesinde “ortanın solu”nda konumlandırmıştır. 1970 ’li yıllarda ideolojisini “demokratik sol” kavramıyla tanımlayan CHP, önerdiği sosyal reformlarla “düzen değişikliği”ni hedeflemiştir. Bu süreçte CHP, “devlet partisinden” “halkın partisine”, düzen partisinden” “değişimin partisine” dönüşmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel miraslarıyla, geleneğini ve temellerini en iyi şekilde temsil eden ilkelerin yanı sıra sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini de benimseyen CHP bu çerçevede Uluslararası ölçekte faaliyetlerini sürdüren Sosyalist Enternasyonal ve Avrupa Sosyalistler Partisine de katılım sağlamıştır. Çağdaş sosyal demokrasinin evrensel değerleri olan “özgürlük, eşitlik, dayanışma, emeğin üstünlüğü, gelişmenin bütünlüğü ve etkinliği ile demokratikleşme” kavramları içinde bulunduğumuz dönemde CHP ’nin Türkiye’de kurumsallaştırmaya çalıştığı ve Programlarında önemle vurguladığı başlıca ilkeler arasında yer almaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları

Kurtuluşun ve kuruluşun, Dış güçlere boyun eğmeyenlerin, Kula kulluk etmeyenlerin partisi, Halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Kutlu olsun.

Kurtuluş ve kuruluş ilkelerine döner umuduyla Cumhuriyet Halk Partisinin 98. yılı kutlu olsun. Bu ülkeninde, Chp’ninde tek kurtuluş yolu altı ilkedir yani Kemalizm. Atatürk ilkeleri tek ışığımız ve yol göstericimizdir.

CHP, 98 yıldır ayakta kalan, dünyanın sayılı siyasi partilerindendir. Kıymetini bilelim! Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Kutlu olsun.

Çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi olan Cumhuriyet Halk Partisimizin 98. yıl dönümü kutlu olsun.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi 98 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Kutlu olsun.

Kurtuluşun ve kuruluşun partisi, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emaneti, demokrasimizin dev çınarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Ülkemizde ezilenlerin mağdurların düzende zarar görenlerin partisidir. 98. kuruluş yılı kutlu olsun

Barışın, kardeşliğin ve demokrasinin teminatı, üyesi olmaktan onur duyduğum kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi 98. yaşında… Kutlu olsun

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün bizlere en büyük mirası, bir halkın karanlıktan aydınlığa attığı büyük adımın simgesi, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin güvencesi Partimiz 98 yaşında…Kutlu olsun. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/cumhuriyet-halk-partisi-kurulus-yildonumu-mesajlari.html

Emperyalizme boyun eğmeyenlerin partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümü kutlu olsun!

Bütün, kendisini oluşturan parçaların tek tek toplamından daha büyüktür. CHP’nin kuruluş yıldönümü kutlu olsun

Doğum günün kutlu olsun Atatürk’ ün partisi

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Mesajları

Otel salonlarında değil, savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partimizin 98.yılı kutlu olsun..

Tam bağımsız laik Türkiye’nin, kula kulluk etmeyenlerin partisi, doğum günün kutlu olsun.

Biran önce hakettiği yerlerde olması dileğiyle Cumhuriyet Halk Partimizin 98.yılı kutlu olsun..

Halkın partisi Kurucusu M.K.Atatürk ün ilke ve inklapları ışığında karanlığa boyun eğmeden nice 98 senelere….

Bir ulusunun kaderini tayin eden, egemenliğin kaynağı ulustur diyen, kurtuluşun mimarı, kuruluşun sahibi, aydınlanmanın ışığı, devrimlerin öncüsü, cumhuriyetin koruyucusu partim; Kurucumuz Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olan partim; 98. yaşın kutlu olsun.

Çağdaş ve laik ,demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı,kurtuluşun ve kuruluşun partisi , Cumhuriyet Halk Partimizin 98. yıl dönümü kutlu olsun.

Partimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, ilk Genel Başkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve partimize, ülkemize emek vermiş tüm yurtseverleri saygı ve rahmetle anıyorum. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi, halkın partisi

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emaneti, demokrasimizin dev çınarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz. Partimizi geleceğe, aydınlık günlere milletimizle el ele taşıyacağımıza söz veriyoruz.

9 Eylül 1923’te Yanan Işık Sönmeyecek; Dinmeyen Coşku ve Kararlılığımızla Demokrasi, İnsan Hakları ve Özgürlük İçin Mücadele Etmeyi Sürdüreceğiz. Geleceğimizin Güvencesi Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun.

Cumhuriyet Halk Partisi, dünüyle, bugünüyle büyük mücadeleler vererek kazandığımız demokrasi ve çağdaşlaşma kültürünün Türkiye’deki tek teminatıdır

Cumhuriyet Halk Partisi Sözleri

Kurtuluşun ve kuruluşun günü kutlu olsun. Kadrolarımız var, inancımız tam. 98 yıl önce kazandık, yine başaracağız. Geleceğin teminatı CHP iyi ki var, bizler de iyi ki CHP’liyiz. Atamızın izindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve demokrasinin teminatı

Cumhuriyet var; Cumhuriyet Halk Partisi var, biz hep var olacağız, Cumhuriyet hep var olacaktır!

Açtığın yolda, kurduğun ülküde , gösterdiğin amaçta hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim ..!

“Benim iki büyük eserim vardır; Biri Türkiye Cumhuriyeti, Diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”  / Mustafa Kemal Atatürk

Türk ulusunun tarih sahnesine çıkışını sağlayan, hatalarıyla sevaplarıyla Türk milletinin tarihte yarattığı bu en büyük değere saygı duymak onurlu insanlara aittir. Eleştiri hakkımızı korumak kaydıyla bu saygıyı tüm ulusal değerlere göstermek siyasi bir adaptır.

Cumhuriyet Halk Partisinin Altı okununda anlamını ezbere anlatabilen Partisi için fedakarlıklarda bulunan Cesur yürek.

Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.

Cumhuriyet Halk Partimiz ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden, manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan, kurucusu Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmayan,

ülkemize umut olan partidir.

iki eserinin de yılmaz bekçileriyiz

CHP 98 yaşında ve o nu kuran büyüm komutan a minnetle anıyorum

Yaşasın Cumhuriyet’in Teminatı! Kutlu Olsun Kurtuluşun, Kuruluşun yıl dönümü

Mustafa Kemal’in sayesinde,seçme ve seçilme hakkına,onun yeni Türkiye’ye kazandırdığı çağdaş medeni hukukla,Ailede, Toplumda eşit sozlervadisi.com birey konumuna kavuşan Anadolu Kadınının çilesi henüz bitmiş sayılmaz!

CHP demek Atatürk demektir Cumhuriyetçilik,Milliyetçilik,Halkçılık,Devletçilik,Laikçilik, Devrimcilik demektir ,Cumhuriyetin Tek yıkılamayan kalesidir. Bize Atamızdan emanet olan bu gurur verici partiyi çakallara emanet etmeyeceğiz


Özel Günler kategorisinde en güzel Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Muharrem İnce Sözleri  , Ak Parti Sloganları ve Sözleri

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.