Anafartalar Zaferi Kutlama Mesajları

Çanakkale Kara Savaşları’ nın dönüm noktası olan Anafartalar Zaferi’ nin yıldönümü için hazırladığımız 18 mart Çanakkale Zaferi facebook sözleri, Çanakkale Şehitleri sözleri, Çanakkale geçilmez kısa sözleri ve  18 mart Çanakkale zaferi ile ilgili kısa mesajları sizlere sunuyoruz.

Çanakkale Savaşları dendiğinde hepimizin aklına 18 Mart Deniz Zaferi geliyor. Oysaki müttefik kuvvetler, 18 Mart’ taki bozgunla birlikte Boğaz’ ı geçemeyeceklerini anlamışlar ve bütün kuvvetleri ile 25 Nisan 1915’ te karaya çıkarak 8.5 ay sürecek olan Çanakkale Kara Savaşları’ nı başlatmışlardı. Çanakkale Savaşları ile ilgili tüm kahramanlık hikâyelerinin yazıldığı, bazı günler günde 8 bin Şehit verdiğimiz kara savaşlarının dö-nüm noktasıdır Anafartalar Zaferi.

Anafartalar Zaferi Mesajları

AnafartalarZaferi’ nin 105. yılında başta Ulu Önderimiz Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Çanakkale şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz..


“Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? “Gömelim gel seni tarihe” desem sığmazsın” Tarihimizin en büyük süngü savaşlarından AnafartalarZaferi’nin 105. yılında başta Gazi M. Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.


10 Ağustos 1915 Anafartalar Zaferi kutlu olsun.. Başarı, başaracağım diyenlerin, zafer kazananlarındır. ATA’mızı ve silah arkadaşlarını, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz..


Milletimizin uyanışının sembolü, Çanakkale Destanının dönüm noktalarından Anafartalar Zaferinin 105. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale Savaşları’nın bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.


Anafartalar Zaferi Mesajları

Milletimizin uyanışının sembolü, Çanakkale Destanının dönüm noktalarından Anafartalar Zaferinin 105. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale Savaşları’nın bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.


Anafartalar Zaferi geri dönmeyi düşünmeden gidenlerin zaferidir. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, Silah Arkadaşlarını ve Şehitlerimizi Saygı,Minnet ,Özlem ve Rahmetle Anıyor, Huzurlarında Saygıyla Eğiliyoruz..


Dünyanın en büyük Komutanı tarafindan gerçekleştirilmiş var olma yada sonsuza kadar yok olma mücadelesinin yıl dönümü Anafartalar Zaferi _Mustafa Kemal ATATÜRK ve Şehitlerimizi Rahmet,Minnet ve Saygıyla anıyoruz…


Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i… Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Türk tarihinin en büyük zaferlerinden biri olan Anafartalar Zaferi’nin 105. yılında başta Gazi M. Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/anafartalar-zaferi-kutlama-mesajlari.html


Anafartalar Zaferi Bastigin yerleri toprak diye geçme ,tarihin en kanlı savaşlarından biri… Allah bu vatan için toprağa düşen her candan razı olsun ruhları şad olsun


Anafartalar Zaferi emperyalizme okkalı bir tokat, bağımsızlık yolunu açan bir destandır.. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm vatansever kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum ... Allah onlardan razı olsun


18 Mart ‘da elde edilen Deniz Zaferi’nin ardından,kara savaşlarının kritik bir aşamasında kazanılan Anafartalar Zaferi’nin, Türk milletinin vatanına sahip çıkma kararlılığını bir kez daha dünyaya ilan ettiği büyük gündür. Şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz


Emperyalizme karşı mücadelemizin en önemli adımı olan Anafartalar Zaferi’nin yıl dönümünü kutlarım. Biz o ataların evlatları olarak bayrağı taşıyacağız. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi saygı, sevgi ve şükranla anıyorum.


Bu Zaferi Bizlere Yaşatan Bütün Kahramanlarımızı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz 10 Ağustos 1915


105 yıl önce bugün 10 Ağustos 1915 sabaha karşı hücuma kalkan Türk askerinin süngüsünde parlayan zafer güneşi uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve bu yolda gazilik şerefine erişen kahramanları rahmet ve saygıyla anıyoruz.


İstiklâl Savaşı’mızın önsözünün yazıldığı ANAFARTALAR ZAFERİ’nin 105. yildönümünde,başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aziz kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.


Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, ecdadımızın varlığının, birliğinin ve beraberliğinin sembolleri sozlervadisi.com aziz şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tekrar rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyorum.


Anafartalar Zaferi Kutlama Mesajları

Gururla eda ettiğimiz ANAFARTALAR ZAFERİ’nin 105. yıldönümü vesilesiyle geçmişten bugüne canlarını vatan, millet,din,devlet ve bayrak uğruna feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.


ANAFARTALAR ZAFERİ büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştırdığı bir büyük günün aynı zamanda da ismidir. Bu kutlu zaferin yıl dönümünde zaferin verdiği gururla kahramanlık destanını tarihe altın harflerle kazıyan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


Çanakkale ruhu diri oldukça, şehitlerimizin emanetine sahip çıktıkça Cumhuriyetimiz her geçen daha da güçlenecek, ülkemiz dünyanın en müreffeh ülkelerinden biri haline gelecektir. Bu düşüncelerle Anafartalar Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve saygıyla anıyorum


Müttefik Ordular Komutanı General Hamilton’un son büyük taarruzu olan Anafartalar Savaşı, Mustafa Kemal Paşa’nın üstün yeteneğiyle hüsrana uğratıldı. Anafartalar Zaferi ‘nin 105.yılı kutlu olsun. Mustafa Kemal Paşa ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.


Anafartalar Zaferi Kutlama Sözleri

Türk Vatanı üzerinde oyun oynanamayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösteren büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını vatan uğruna vermekten çekinmeyen tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı, şükran ve minnetle eğiliyorum.


Çanakkale Boğazı’nı geçemeyeceklerini anlayınca Gelibolu Yarımadası’na karadan çıkarma yapan ve buradan da boğaza ulaşmak isteyen İtilaf Devletleri’nin tüm umutlarının yok edildiği 10 Ağustos Anafartalar Zaferi, 105. yıldönümü kutlarım…


Anafartalar Zaferi Milletimizin bağımsızlığa olan inancını için  vatanından asla vazgeçmeyeceği  gerçeğini bir kez daha tüm dünyaya ilan ettiği,  tarihin ve dünyanın akışının değiştirildiği böyle bir günde,  kutsal bildiği vatanı uğruna korkusuzca canlarını vererek mertebelerin en yükseği şahadet mertebesine ulaşan bu şan ve şeref destanına imza atan aziz şehitlerimizi ve şanlı gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.


Türk’ün şan ve şerefini zirveye eriştiren, vatana sevgi duygusunu geliştiren, iman gücünü bayraklaştıran ve orada savaşanları kutsallaştırıp kahramanlaştıran görkemli bir destan ve yüce Türk Milleti’nin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Anafartalar Zaferi, birlikte yaşamanın gücü ile ortak bir hedef doğrultusunda tüm dünyaya örnek olacak,Yüzlerce yıl gurur ve onur duyulacak, bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Çanakkale şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.


Anafartalar Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve saygıyla anıyorum


Vatan toprakları için canlarını vererek bir ulusun kaderini  değiştiren, vatanımızı,istiklalimizi eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Anafartalar Zaferi genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizinde teminatıdır. Bu duygu ve sozlervadisi.com düşüncelerle, Anafartalar Zaferi’ nin 105. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum


Bu zafer, aynı zamanda Milli Mücadele’ye ve bağımsız Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Bu vesileyle Anafartalar Zaferi’nin yıldönümünü kutluyorum..


Tarihimizi baştan yazan ve Anafartalar Zaferi ile emperyalist kuvvetleri bozguna uğratan şehitlerimizi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Anafartalar Zaferi’mizin 105. yılı kutlu olsun!


Vatan topraklarımızı şehadetleriyle ve asil kanlarıyla yıkayan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, hiç bir zaman göklerden inmeyecek ay yıldızlı al bayrağımızı saygı ve gururla selamlıyorum.


Düşmanı dize getiren inancın siperleştiği, sonu olmayan bir başlangıcın destanlaştığı bir tarih olan Anafartalar  ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini, tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanla yazdığı bir destandır. Anafartalar şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.


Conkbayırı, Arıburnu ve Anafartalar cephelerinde verilen örnek savaşlar ile bağımsızlığın her koşulda korunacağı, işgal girişimlerine direnileceği, birlik ve dayanışma içinde tüm güçlüklerin aşılacağı dünyaya duyurulmuştur bu düşüncelerle Anafartalar Zaferi’nin yıldönümünü kutluyorum..


Türk milleti Anafartalar Zaferi ile, geçmişten devraldığı sorumluluğun şuuruyla, ülkemizi daha da yüceltmek yolunda el birliği içinde çalışmaktadır. Tarihimizdeki unutulmaz başarılar bizleri gururlandırmakta, Türkiye’nin her alandaki standartlarını yükselterek daha güçlü ve müreffeh bir ülke haline gelme çabalarına ilham vermektedir bu duygu düşünceyle Anafartalar Zaferi’nin yıldönümünü kutluyorum..


İtilaf Devletleri’ne karşı kararlı bir azim ve mücadele ruhu ile kazandığımız Anafartalar Zaferi’nin 105. yıldönümü kutluyorum


Sadece Vatanımızın değil dünyanın tarihini değiştiren Anafartalar Zaferi’mizin 105. yılını kutluyor; Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum


Türk askerinin üstün savaşının gücü, Yüce Atatürk’ün askeri dehası, bilgisi ve liderlik yeteneği ile kazanılan bu zafer, yurdumuzun her karış toprağının sonsuza kadar korunacağını dünyaya duyurduğu gündür herkesin Anafartalar Zaferi’nin yıldönümünü kutluyorum..


TÜRK’ün ve ATATÜRK’ün şanlı zaferlerinden birisi olan Anafartalar Zaferinin 105. yılı KUTLU OLSUN.


Anafartalar Zaferi Sözleri

Albay Mustafa Kemal’in komutasındaki Türk askerlerinin taarruzuyla İngiliz ve Anzak kuvvetlerinin geri çekilmesi sağlandı.


Masal kahramanı değil, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal!


Anafartalar Zaferi emperyalizme okkalı bir tokat, bağımsızlık yolunu açan bir destandır..


Anafartalar Zaferi Anafartalar Kahramanı Sarı Paşa.. Yaşa Var Ol Yüce ATATÜRK.


Anafartalar Zaferi Kutlama Mesajları

ANAFARTALAR ZAFERİ büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştırdığı bir büyük günün aynı zamanda da ismidir.


Mustafa Kemal değil Anafartalar kahramanı Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk diyeceksiniz


Anafartalar Grubu Komutanı Kurmay Albay Mustafa Kemal 9/10 Ağustos 1915 gece taarruzuyla düşmanın karşısına süngüyle çıktı ve silah arkadaşları ile düşmanı bertaraf etti!.


Mustafa Kemal ATATÜRK tarihte bgün emrindeki askerler ile Anafartalar’da İngiliz ve Anzak kuvvetlerinin geri çekilmesini sağlayan kendisine Anafartalar kahramanı ünvanının verilmesine neden olan çarpışmayı gerçekleştirdi


Onlar, senin benim gibi sıradan insanlardı. Onları, sadakatle çığ gibi büyüten memleket sevdalarıydı..


Özel Günler kategorisinde en güzel Anafartalar Zaferi Kutlama Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 19 Mayıs Bayram Kutlama Mesajları , 19 Mayıs İçin Anlamlı Sözler

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.