Özel Günler

Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları

Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları Osmanlı Ordusu’nun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı 29 Nisan 1916’da kazandığı büyük zaferine özel hazırladık. İngilizlere karşı kazanılan büyük zaferin öneminin daha çok bilincine varılması adına hazırladığımız sözleri sizlere sunuyoruz. İşte Kut’ül Amere Sözleri…

Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları yazımız da; Kut Bölgesi İçin Sözler, İngilizler İle İlgili Sözler, Savaş İle İlgili Mesajlar, Amere Zaferi Tebrik Sözleri, 29 Nisan Kut’ül Amere Sözleri yer almaktadır.

Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları

Kutül Amare Zaferi Türk yurdunun evlatlarına kutlu olsun.

İngilizlere çok büyük bir yenilgi yaşattığımız Kutül Amare Zaferi  kutlu olsun!

Ecdadımız ile ne kadar gurur duysak az! Kutül Amare Zaferimiz Kutlu Olsun.

Çanakkale’den sonra en büyük zaferimiz. Ruhları şâd olsun. ANIYORUZ. KUT’luyoruz.

29 Nisan; Türk irfanının İngiliz aklına galebe çaldığı büyük zaferin yıl dönümü. Kutlu Olsun… 

İngiliz keferesini darmadağın eden 29 Nisan 1916 Kût-ül Amare Zaferi Milletimize kutlu olsun.

Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları
Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları

İçimizde yaşayan bu güç, Kut’ül Amare’yi bize bugün de kutlu kılmaktadır. Kutül Amare Zaferi  kutlu olsun!

İngiliz’e attığımız o dehşetli tokat’ın sesini, 106 yıl sonra ancak duyduk! bu sesi yazamayan yalan tarih utansın!

Kutül Amare Zaferi Türk Tarihi ve harp tarihi açısından önemlidir. Komutanı Halil Kut Paşanın şahsında askerlerimizi minnetle anıyorum.

İngiliz’lerin tarihte’ki; En büyük yenilgisi Kutül Amare ‘nin 106.yılı kutlu olsun.! Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun ALLAH’rahmet etsin.

Unutturulmak istenmiş Kutül Amare Zaferi’mizin 106. yıldönümünde kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum…

İngilizler tarihinin en büyük yenilgisini almıştır. 13.600 esir alınmıştır. Kut zaferi kutlu olsun! Cennet Mekan Halil Kut!

Kut’ül Amere Osmanlı ordusunun Irak’ ın Kut Bölgesinde İngilizlere karşı 29 Nisan 1916 yılında kazandığı büyük zaferi kutluyorum.

Onlar tarihi kalemle değil, kanlarıyla yazdılar…Şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kut’ül Amare ‘nin 106. yıl dönümü kutlu olsun.

Destanlarla dolu şanlı tarihimizin en büyük www.sozlervadisi.com zaferlerinden  Kut’ül Amare  Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmetle anıyorum. 

Çanakkale Zaferi’nden sonra ikinci büyük zaferimiz olan Kutül Amare zaferinin yıldönümü kutlu, şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Ordusunun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zaferidir. Kutül Amare Zaferimiz Kutlu Olsun.

Kûtul-Amâre Zaferi’nin 106. yıl dönümü vesilesiyle bu büyük zaferi milli hafızamıza nakşeden kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Bir büyük destan. ve bu destanın yazılmasında adı gecen tüm kahramanlara sonsuz saygılarımızı yolluyoruz. ruhunuz şâd olsun Kutül Amare.

Kut’ül Amare, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Kut’ül Amare şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Kut’ül Amare’nin 106. yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin minnetle anıyorum.

İngiltere 106 yıl önce 2 büyük tokat yedi Türklerden; 1 Çanakkale’de 2 Kutülamare’de. İkisini de hiç unutmadılar.” Kut zaferi kutlu olsun!

Türk milletinin tarih sahnesinde elde ettiği en unutulmaz başarılardan biri olan  Kut’ül Amare  Zaferi’nin 106. yıl dönümünü tebrik ediyorum.

Osmanlı’nın 1.Dünya Savaşı sırasında kazandığı en büyük zaferi Kutül Amare Şehitlerine selam olsun. Unutturdular, Unutma! Bugün KUT Bayramı.


Özel Sözleri kategorisinde en güzel Kut’ül Amere Zaferi Kutlama Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Kutlama Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.