17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları

17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları
17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları

Yüzyılın doğal afeti olan Merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999’da saat 03.02’de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 21 yıl geçti. Bu güne özel hayatlarını yitirip giden vatandaşlarımız açıların paylaşıldığı 17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları siz değerli takipçilerimize sunuyoruz.

17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları yazımız da; 17 Ağustos depremi yıldönümü mesajları duygusal, 17 Ağustos depremi yıldönümü mesajları 1999, 17 Ağustos depremi yıldönümü mesajları facebook, 17 Ağustos depremi yıldönümü mesajları acı, 17 Ağustos depremi yıldönümü mesajları şiirler yer almaktadır.

17 Ağustos Depremi

17 Ağustos 1999’da yerel saatle 03:02’de merkez üssü Gölcük olan 40,70 kuzey enlemi ile 29,91 doğu boylamında Mw 7.6 büyüklüğündeki 45 saniye süren Gölcük depremi sadece Kocaeli’nde değil, Ankara’dan İzmir’e kadar geniş bir bölgede ve Marmara’da hissedildi. Resmi bilgilere göre 17.480 kişi öldü, 23.781 kişi yaralandı, 505 kişi sakat kaldı, 285.211 ev, 42.902 işyeri hasar gördü. 2010 yılında yayınlanan Meclis Araştırması Raporu’nda ölen kişi sayısı sayısı 18.373 olarak güncellenmiştir.

Gölcük depreminden sonra Türkiye’ye toplamda 52 ülke yardım etmiştir: Japonya, Belçika, İsrail, Azerbaycan, Bangladeş, KKTC, Kıbrıs Rum Kesimi, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Fas, Cezayir, Almanya, İtalya, Pakistan, Ürdün, Fransa, Rusya, İngiltere, Mısır, Yunanistan, Gürcistan, İsveç, Macaristan, Malezya, Finlandiya, Amerika Birleşik Devletleri bu ülkelerden bazılarıdır

17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları
17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları

Yakın tarihte bu bölgede Adapazarı merkez üssü olmak üzere 1943, 1957, 1967 yıllarında şiddetli depremler olmuştur. Geçmişteki tarihlere baktığımızda bölgede büyük depremler olmaktadır. 1999 depreminden sonrada belirli periyotlarda ve çeşitli büyüklüklerde depremlerin beklenmesi bu fay hattının karakteristik özelliğinden kaynaklanmaktadır. 

17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları

Tüm ülkeyi derin acılara boğan depremin üzerinden 22 yıl geçti. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak dileğidir.

03:02 ….sesimi duyan var mı? Rabbim bir daha yaşatmasın..Çocukluğumuzun yok olduğu evler ,caddeler,sokaklar …Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet dilerim.

17 Ağustos 1999 başta olmak üzere, tüm depremlerde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Allah milletimizi görünür, görünmez bütün musibetlerden korusun. Depremden değil, kayıtsızlık, kararsızlık ve hazırlıksızlıktan ürkelim

Geride yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, vatandaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarihtir. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

22 Yıl önce bugün marmara depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın…ÂMİN

17 Ağustos 1999 da yaşanan deprem’de hayatını kaybeden bünün insanlarımıza allahtan bir kere daha rahmet dilerim. Nice hayatlar kayboldu nice umutlar nice hayaller allah gani gani rahmet eylesin Unutmadık…

22 koca yıl geçmiş üstünden..yoldan kamyon geçse gözlerim hala avizeye bakıyor…unutmadım. Allah 17 Ağustos Adapazarı depreminde ölenleri Cennetine alır inşallah. Amin..

Türkiye’nin, bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyorum. Marmara Depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyorum.

17 Ağustos Marmara Depremi’ nin yıldönümün de, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, sozlervadisi.com depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum

17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları Kısa

17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 22. yıldönümü nedeniyle  Yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anıyoruz.

17 ağustos 1999 depreminde ölen kardeslerimizi rahmetle anıyoruz

Ülkemizin bu kadar büyük acıları bir daha yaşamaması için, toplumsal hafızamızı olumlu anlamda taze tutmaya ve bireysel bilinçlenmeye çok daha fazla ihtiyacımız var. Aslında yapacağımız şeyler çok zor değil. Binalarımızı sağlam yapacağız, sağlam olmayanları güçlendireceğiz, deprem sırasında ve sonrasında ne yapmamız ve yapmamamız gerektiğini bileceğiz. Farkında olmak, bilinçlenmek ve çocuklarımızı, çevremizi bilinçlendirebilmek bu büyüklükte bir acı yaşama riskimiz azalır.

Acıların aynı tazelikle hissedildiği ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos Gölcük Depreminin 22. yıl dönümünü bir kez daha hüzünle anıyorum..

17 Ağustos 1999 da yaşanan deprem’de hayatını kaybeden bünün insanlarımıza allahtan bir kere daha rahmet dilerim. Nice hayatlar kayboldu nice umutlar nice hayaller allah gani gani rahmet eylesin Unutmadık…https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/17-agustos-depremi-yildonumu-mesajlari.html 

17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

“SESİMİ DUYAN VAR MI?” 17.08.1999 17 Agustos 1999 Depremi’nde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz !

17 Ağustos  göstriyor ki burada önemli husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla, vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalı ve yaşanan büyük acıdan ders çıkararak buna uygun hareket etmektir  bu vesileyle depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

17 Ağustos Depremi Sözleri

17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, yurttaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için, bize sorumluluklarımızı sürekli anımsatan bir tarih olacaktır

Deprem, ülke ekonomisi için vazgeçilmez önem taşıyan bu bölgemizle birlikte tüm Türkiye’de ekonomik, sosyal ve toplumsal yaşamı derinden etkilemiştir.

Devletimiz ve milletimiz, bütün zor ve acılı günlerde olduğu gibi, bu felaketten sonra da, birlik ve beraberlik halinde hareket etmiş, yaraların sarılması ve yeniden yapılanması sağlanmıştır. Deprem riskinin en yoğun olduğu bölgede yaşayan bizlerin bu felaketlerden gerekli dersleri çıkarmış olmamızı ve hiçbir zaman bu felaketleri unutmamamızı diliyorum.

Sakarya 17 Ağustos depreminin 22. yıl dönümünde deprem şehitlerimizi rahmetle anıyoruz mevlam böyle acıları bir daha yaşatmasın inşallah

22 sene önce yaşanılan felakette hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ise sabırlar diliyor, deprem gerçeği ile yaşayan yurttaşlar olarak bu acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum

Deprem öldürmez, bina öldürür…17 Ağustos Depremi’nin 22. yılında, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

Tarihler 17 Ağustos’u gösterdiğinde 1999 yılında Marmara’da çok büyük bir deprem yaşandı ve bir çok kişi öldü , ölenleri saygıyla anıyoruz.

22 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Bu duygu düşüncelerle deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum

17 Ağustos 1999’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz

Bu gece 03:02’de, 17 Ağustos’un 22. yılında toprağa düşen 10 binleri yeniden anıyoruz.. Unutmayın “Deprem öldürmez, çürük binalar öldürür”.!

Türkiye’min en acı 45 saniyesi “17 Ağustos 1999 ”  ALLAH ülkeme ve dünyada hiç bir millete bu acıyı yaşatmasın …

17 Ağustos Depremi Yıldönümü Sözleri

Allah böyle bir acıyı tekrar yaşatmasın inşallah. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz!

Milletimiz tüm dünyaya örnek olacak şekilde, eşsiz bir yardımlaşma ve dayanışma içerisine girerek büyük acılar yaşadığımız depremin yaralarını kısa sürede sarmasını bildi. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir

Unutmadık! Tarih: 17 Ağustos 1999, Saat: 03.02 … Gölcük Depremi’nde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz…

17 Ağustos Marmara  Depreminin yıldönümün de güzel ilimizin ve tüm ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor ve  yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum

22 Yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depreminin  22. yıldönümü nedeniyle  Yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anıyoruz.

Canımızın, malımızın ve binalarımızın güvenliği için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz

22 yıl önce tüm Türkiye’nin yüreğini yakan o acıyı unutmadık, unutmayacağız.

22 yıl önce meydana gelen ve binlerce canımızı yitirdiğimiz Marmara depremi, ülkemizde yaşadığımız en ağır felaketlerden biridir.

Aklımızdan hiçbir zaman çıkaramayacağımız bu büyük depremi her sene anarken, sadece gözyaşı dökmemeli hatalardan da ders çıkarmalıyız.

Tam 22 yıl geçti nice ocakların nice umutların söndüğü o karanlık gecenin ustunden.Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın

17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun…

Kimi acılar vardır ki dilsizdir; tarif edilmez, unutulmaz… Yitirdiğimiz canlarımıza rahmet ve saygıyla

Resmi rakamlara göre 17 bin 733 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 48 bin 901 vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, ulusumuzun yaşadığı en acı felâketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır


Özel Günler kategorisinde en güzel 17 Ağustos Depremi Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel mesajlarını bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Deprem İçin Geçmiş Olsun Mesajları , İstanbul İle İlgili Güzel ve Özlü Sözler

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.