Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları

Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları
Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları

Peygamberimiz H.z Muhammed’in doğum gününü içine alan hafta olan Mevlidi nebi haftasını kutluyoruz. Hayırlı haftalar diyor sizlere sozlervadisi.com sitesi tarafından hazırlanan en güzel Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları sunuyoruz;

Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları yazımız da; Mevlidi nebi haftası kutlama mesajları dini, Mevlidi nebi haftası kutlama mesajları tıwıtter, Mevlidi nebi haftası kutlama mesajları Kısa, Mevlidi nebi haftası kutlama mesajları Facebook, En Güzel Mevlidi nebi haftası kutlama mesajları yer almaktadır.

Mevlidi Nebi Haftası

Peygamber Efendimizin doğduğu, dünyayı şereflendirdiği gün içinde yer alan hafta bundan böyle Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlanacak. Mevlid-i Nebi Haftası miladi takvime göre değil hicri takvime göre kutlanacak.

“Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı yeni bir kararla, Peygamber Efendimizin doğduğu, dünyamızı ve alemleri şereflendirdiği günün içinde yer aldığı hafta, ‘Mevlid-i Nebi Haftası‘ adıyla Miladi Takvime göre değil, Hicri Takvime göre kutlanacaktır.

Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları
Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları

Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası faaliyetleri çerçevesinde, İslam dininin itikat, ibadet ve ahlak konularında toplumun tüm kesimlerini aydınlatıcı faaliyetler gerçekleştirerek, haftalara ilişkin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunacak, sempozyum, konferans, panel ve buna benzer etkinlikler düzenleyecek. Kutlu Doğum Haftası Mesajları yazımı içerisinde sizlerle.

Kutlu Doğum Haftasında Neler Yapmalıyız?

  • Öncelikle bol bol Salat-ü selam getirebiliriz.
  • Hadisi şerifleri okuyabiliriz.
  • Bol bol Kuran okuyabiliriz.
  • Peygamber Efendimizin hayatını nasıl yaşadığını yeniden okuyup,yaşantımızı ona göre yeniden gözden geçirebiliriz.
  • Geceleri kalkıp teheccüd namazı kılıp,iki salat arasında mutlaka kabul olan duamızı yapabiliriz.
  • Kuran okuyup önce Peygamberimiz Muhammet  Mustafaya ve sonra diğer peygamberlere hediye edebiliriz.

Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları

Olmasaydın olmazdık bu laf bır fanıye soylenırse sadece sana soylenır can efendım

Hz. Peygamber, sözlerinde ve bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. 

Peygamberimizi içimizde ve çevremizde yeniden anlamak ve o’nun bize öğrettiği hak ve adaleti temsil etme, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, hoşgörü ve saadet gibi değerleri yaşamaktır.

Âlemlere rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) ümmetin üstüne titreyen sensin, müjdeci, uyaran, gel diyen sensin, kulunu Allah’a sevdiren sensin, gecemi gündüze çeviren sensin, ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster, kul şahadetinle tanımak ister.

Muhtaç değilsin ki kullara Resul, ümmetin sana muhtaçtır, Senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır.

Yaratılmışların en hayırlısı, peygamber efendimiz hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek haftada salat ve selam o’na olsun…

O’na uyunuz. O’nu örnek alınız ki o, sizde her gün yeniden doğsun… Yüreğinizi verin ki O’na, yarın orada sizinle olsun.

Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 asırdır daim sensizliğe sürüldük. Sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamtlar olsun. Güllerin gülistanı gül efendim.

O en iyi babaydı, o en iyi o en vefalıydı, o en takvalıydı, o en mütevaziydi,o en doğruydu, o en adaletliydi, o en masumdu, o en dayanıklıydı, o en zekiydi, o en asaletliydi, o en hatipti, o en emniyetliydi,  o en teslimiyetliydi, o en şefkatliydi, o en cömertti, o bir beşerdi lakin en hayırlısıydı, o ilkti ve sondu, sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz..

Dini Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları

Bu dünyаdа sаnа hаsret yаşıyoruz Yа Rаsul Allаh Bu dünyаdа göremedik nur yüzünü, olаmаdık yаnındа, sаvаşаmаdık tа şehid bile olаmаdık senin yolundа Bu аciz ümmetini ne olur sev Yа Rаsul Allаh..

Alemlere Rаhmet Hz. Muhаmmed (s.а.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyаrаn,gel diyen sensin,Kulunu Allаh’а sevdiren sensin,Gecemi gündüze çeviren sensin,Ey Hаkk’ın şаhidi yüzünü göster,Kul şаhаdetinle tаnımаk ister..

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde Tek Önder ve Tek İnsan. https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/mevlidi-nebi-haftasi-kutlama-mesajlari.html

Allah’ım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım Amin.

Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır.” (Ahzâb, 21)

Mevlid-i Nebi Haftası, Peygamberimizin yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Bu duygularla, Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Yüce Rabbimiz tarafından “Âlemlere rahmet“, zulümden bunalan mazlumlara kurtarıcı, yolunu şaşıran insanlığa yol gösterici olarak gönderilmiş ve görevlendirilmiş olan Hz. Muhammet (sav.)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

İnsanlığın dirilişinde, karanlıktan aydınlığa çıkışında, katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan böyle şerefli ve mübarek haftaya ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşayan Müslüman kardeşlerimin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyor, Hz Peygamberin ahlakının bütün gönüllere sirayet etmesini ve yerleşmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Bu haftanın feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Nebi Haftası Kutlama Mesajları

Mevlid-i Nebi Haftanızı tebrik ediyor, Bu haftanın İlimize, Ülkemize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini, insanlığın hidayetine vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim. 

Mevlid-i Nebi Haftası’nın başta ülkemiz olmak üzere bütün Müslümanların vahdetine, birliğine, dirliğine ve huzuruna vesile olmasını diler, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Allah, nice gül kokulu sevgi dolu Mevlid-i Nebi Haftası’nı kutlamayı nasip etsin.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak edilen Mevlid-i Nebi Haftası’nın; ülkemizden başlayarak İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyor, milletimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum

Bu mübarek haftada Peygamber Efendimizin “Yeryüzünde Allah’ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana ulaştırırlar.” hadisini idrak edebilmek dileğiyle, İslam Âlemi’nin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum

Teşrifinle müşerref eyle şu garibi, her açan gülde seni gören mustaribi. Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi, gel sevindir, bak Yakup’a döndü gözlerim. Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum.

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Mevlid-i Nebi Haftanız mübarek olsun.

Nebi Haftası Kutlama Sözleri

Alemlere rahmet olan Peygamber efendimizin doğumunun sembolü Mevlid-i Nebi Haftanız mübarek olsun.

Bu nasıl bir sevgi, nasıl bir aşk ki ezelden ebede herkes O’na sevdalı. İnanan inanmayan herkes O’na hayran. Rabbim hakkıyla sevenlerden eylesin inşallah. O kutlu sevdayı tadanlardan olmak duasıyla. Mevlid-i Nebi Haftanız hayırlara vesile olsun.

Eğer mübarek ayağın bu toprağa basmış olmasaydı, teyemmüm kimseyi temizlemezdi. Bu mübarek haftanın herkese hayırlar getirmesini dilerim. Doğum günün kutlu olsun ey Allah’ın Resulü…

Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun.Doğumunu mu bekledin bu kutlu Rasulün. Sonsuz selam, salat, sana canım Peygamberim. Mevlid-i Nebi Haftanız hayırlara vesile olsun.

Bu nasıl bir sevgi, nasıl bir aşk ki ezelden ebede herkes O’na sevdalı… İnanan inanmayan herkes O’na hayran… Rabbim hakkıyla sevenlerden eylesin inşallah. O kutlu sevdayı tadanlardan olmak duasıyla. Mevlid-i Nebi Haftanız hayırlara vesile olsun.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz ya Resul Allah, bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehit bile olamadık sozlervadisi.com senin yolunda, bu aciz ümmetini ne olur sev ya Resul Allah. Mevlid-i Nebi Haftanız hayırlara vesile olsun.

İki cihân sultânının, doğduğu ay geldi yine, ilm u meârif kânının, doğduğu ay geldi yine, gelsün şefâat isteyen, bulsun safâ anı seven, ol sâhib-i hulk-i hasen, doğduğu ay geldi yine. Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed  in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması,temennisi ile tüm İslam aleminin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik eder selam ve saygılar sunarım.


Dini Sözler kategorisinde en güzel Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; En Güzel Dua Sözleri  , Üç Aylar Kutlama Mesajları

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.