Avukatlar Günü Kutlama Mesajları

Avukatlar Günü Kutlama Mesajları

Sene 2021 ve bugün 5 Nisan Avukatlar Günü! Türkiye’nin dört bir yanında, hukuk ve adalet için vatandaşın yanında, en ön safta mücadele veren binlerce avukat var. Bugün onların günü. Onlara en güzel Avukatlar Günü sözleri ve mesajları göndermek için doğru adrestesiniz. İşte en güzel Avukatlar Günü Mesajları

Avukatlar Günü Kutlama Mesajları yazımız da; Avukat olana tebrik mesajları, Avukatlar günü mesaj örnekleri, Avukat arkadaşa doğum günü mesajları, Komik avukatlar günü mesajları, Avukat tebrik mesajları, Yeni avukat olan arkadasa özlü Sözler yer almaktadır.

5 Nisan Avukatlar Günü Kutlama Mesajları

5 Nisan Avukatlar Günü Kutlama Mesajları

Avukatlar Günü Tarihçesi

Cumhuriyet’in ilanından sonra 3 Ocak 1934 tarihinde İzmir’de “Türk Avukatlar Birliği” toplantısında katılım gösteren baro başkanları ve temsilcileri ile tüm baroların aynı çatı altında toplama düşüncesini ortaya konulmuştur.Bunun için çeşitli gazetelerde öneriler sunulmuştur.
 
Yaklaşık 24 yıl sonra 5 Nisan 1958 tarihinde İzmir Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan 2 günlük toplantı sonunda “Barolar Birliğinin” kuruluş çalışmalarına başlamışlardır.Yapılan araştırmalar sonucu ilk olarak İstanbul Barosu’nun 70 yıl önce 5 Nisan 1878 de toplanıp genel kurul yapmış olduğu gün ile aynı güne denk geldiği ortaya çıkmıştır.

Bunlarla beraber yapılan görüşmeler sonucunda tesadüf eden tarihler öneri olarak sunularak 5 Nisan ” Avukatlar Günü ” olarak kabul görmüştür.

Avukatlar Günü Kutlama Mesajları

Adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü tebrik ediyorum.


Hukuk… Zannımca rakamlar yerine kelimelerle kodlanmış bir matematik işlemidir… Hayatın özüne dair en temel problemleri tanımlama ve çözme imkanı verir… Gücünü de ‘Gerçek’ den alır. Avukat olarak gerçeğin gücünü kovalayan tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun.


Hukukun üstünlüğü için mücadele veren ve vazgeçilmez savunma hakkı için cübbesini onurla taşıyan tüm meslektaşlarımın “5 Nisan Avukatlar Günü”nü tebrik ederim.


Adeletin tecellisi, İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü için çalışan tüm Avukatlarımızın avukatlar günü kutlu olsun….


Adalet mülkün, savunma adaletin temelidir. Avukatlık, etkin ve yetkin savunmanın, hak ve özgürlüklerin önemli bir güvencesidir. Tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum.


Hukukun üstünlüğünü, millet iradesinin üstünlüğünü esas alan; bu ülkenin insanlarının tümüne adaleti, eşitliği, din ve vicdan hürriyetini, gelenekleri yaşatmak gibi büyük hedefleri olan bir misyonun takipçisi olmayı kendimize hedef edindik! Avukatlar günü kutlu olsun!


Kuruluşumuzdan beri örgütlü mücadelemizde destekleriyle hep yanımızda olan avukat dostlarımız başta olmak üzere ve tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun!


“Adil bir avukat karanlığa meydan okuyan güneşe benzer.” Adalet duygusuna sahip, hakkın ve hukukun yanında yer alan tüm avukatların, avukatlar günü kutlu olsun.


Savunma ve hak arama görevini ifa etmek suretiyle adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluk sahibi olan Avukat meslektaşlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun.


Hak bilen, doğruyu gözeten, adalet mücadelesinde canı gönülden çalışan tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun.


Hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını ödünsüzce savunan, insanca bir yaşamın, adil bir düzenle mümkün olabileceğini içselleştirmiş, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü yürekten kutluyor, saygıyla selamlıyoruz.


Haksızlıkların karşısında bıkmadan, usanmadan verdikleri onurlu hukuk mücadelesinde tüm avukatlarımıza başarılar diliyor, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum. https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/avukatlar-gunu-kutlama-mesajlari.html


Toplumun refahı için gecesini gündüzüne katan, halk için her türlü fedakarlığı yapan, içerideki ve dışarıdaki tüm onurlu hukukçuların, avukatlar günü kutlu olsun.


Her zaman haklının yanında duran güçlüyü mağduru kuvvetliye karşı savunan ruhunu para mevki için satmayan riyayı şakşakçılığı yalancılığı sozlervadisi.com almayan mesleğini dürüstçe onurla kuvvetle korkmadan yerine getiren ruhu iyi gönlü zengin avukatların Dünya Avukatlar Günü kutlu olsun


Sayfalarımız >> 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları


Meslektaşlarımız ve haklarını savunduğumuz 82 milyon vatandaşımızın Avukatlar Günü kutlu olsun. Mesleğimiz için… Ülkemiz için… Milletimiz için… Hukuk devleti mücadelemizi daima sürdüreceğiz..


Hukuka,ahlaka,mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranan; adaleti yücelten,mesleğini erdemli bir biçimde yerine getiren tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun…


Avukat olmadan bağımsız savunma, bağımsız savunma olmadan yargılama olamaz.Bağımsız savunmayı temsil eden meslektaşlarımın Avukatlar Günü’nü kutluyorum…


Haklının ve ezilenin yanında dimdik ayakta duran ve tüm gücünü kullanan avukatlarımıza selam olsun. Avukatlar Gününüz kutlu olsun.


Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan caba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan siz değerli avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlar saygılar kutlarım.


Adaletin güçlüden değil haklıdan yana olması dileğimle, tüm hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.


Güvenliğimizin teminatı olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum.


Hukuku üstün kılmak için savaşan hak ve adaletten yana olan hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.


Hak ve hukukumuzu koruyan avukatlarımızın, avukatlar gününü kutlarım.


Savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti gören avukatlarımızın tüm toplumda gerekli saygınlığa erişmesi ve bu bilincin tüm topluma yerleşmesi arzusu ile avukatlarımızın Avukatlar Gününü kutlarım.


Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadırlar. Bu vesile ile tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.


Hukuksuzlukların giderek arttığı hukukun istisna olduğu bir dönemde kalan hukuk namına hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.


Hukuk sisteminin en dayanıklı zincirleri olan cansiperane bir şekilde hakkın peşinden giden tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun


Adalete ve adil yargılamaya bir gün herkesin ihtiyacı olabilir. Avukatlar Gününü kutlarım.


Hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı erkinin temel tası ve en büyük güvencesi olan, savunma mesleğinin temsilcileri olan avukatlarımızın bu özel gününü kutlarım.


Müslüman ülkelerdeki adaleti sorduklarında, Onlara Hz. Ömer öldü deyin! Benim ve tüm hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.


Kutsal Savunma Hakkımızın Temsilcileri; Değerli Avukatlarımızın Avukatlar Günü Kutlu Olsun!


Avukatlar Günü kutlu olsun. Mesleğimiz için… Ülkemiz için… Milletimiz için… Hukuk devleti mücadelemizi daima sürdüreceğiz..


Özel Günler katogaresinde en güzel Avukatlar Günü Kutlama Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Mutlu Haftalar Mesajları , Oğuz Atay Sözleri

Share this:

1 Comment

  1. Avukat

    Hak bilen, doğruyu gözeten, adalet mücadelesinde canı gönülden çalışan tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun

    Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.