Ebeler Haftası Kutlama Mesajları

21-28 Nisan arası Ebelik Haftası olarak kutlanmaktadır. Batı dilinde ebe karşılığı kullanılan ”Midwife” sözcüğü eski saxan dilinden gelmektedir. Düz anlamı ile doğuran bir kadınla birlikte olan kadın demektir.  Bu sözcük aynı zamanda ”ebe” anlamındadır. Bizde sizlere bu güzel günde Ebeler Haftası Kutlama Mesajları sunuyoruz.

Ebeler Haftası Kutlama Mesajları yazımız da; Ebeler İçin Meslek mesajları, Ebelere güzel sözler, Özle günlerde Ebelere mesajlar, Orijinal Ebeler haftası kutlama mesajları yer almaktadır.

Ebeler Haftası ve Dünya Ebeler Günü Tarihi

Esasen Dünya Ebeler günü ile ülkemizde kutlanan Ebeler Haftası, birbirlerinden farklıdır. Dünya Ebeler Günü kutlaması fikri 1987 yılında Hollanda’da bulunan Uluslararası Ebeler Konfederasyonu tarafından ortaya çıkarılmıştır. Devamında 1991 yılının 7 Mayıs’ında ilk kez kutlanan Dünya Ebeler Günü daha sonra her yıl 5 Mayıs tarihine sabitlenmiştir. Ülkemizde ise ayrıca bir Ebeler Haftası kutlaması bulunuyor. 21-28 Nisan haftası olarak belirlenen Ebeler Haftası, Dünya Ebeler gününden 1 hafta öncesine tarihlenmiş oluyor. 

Ben Bir Ebeyim

Ben Bir Ebeyim Ben bir ebeyim ama gülyüzlü bebeğini emziren, melek yüzlü annenin resmini gerçekleştiren değil, On çocuğun kahrını çeken onbirincisini doğurmamak için çare arayan, çilekeş annenin yanında olan bir ebeyim. Ben bir ebeyim, çiçeklerle bezenmiş bahçenin, günlük güneşlik beklenen odasında değil, karlarla örtülü bir dünyanın, aştan başka yiyeceği, tezekten başka yakacağı,olmayan bir evin konuğuyum. ben bir ebeyim, bana danışmaları için, ayağıma gelmeleri için değil.. Yoksul tek odalı evlerine gidiyorum, kırk yıl hatırı sayılır diye, çaylarını içiyorum, kir kokan, yarı çıplak çocuklarını seviyor, çok seviyorum.

Ebeler Haftası Kutlama Mesajları

Ebeler Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.


Sağlık sistemimizin temel taşları; 21-28 Nisan Ebeler Haftası ve 28 Nisan Laboratuvar Teknisyenler/Teknikerleri Günü kutlu olsun.


Anne ve bebeklerimizin sağlığı için normal doğumu tercih ediyoruz. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutlarım.


Tüm ebelerin, ebeler haftası kutlu olsun.

Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden biri Ebeliktir… 21 – 28 Nisan #EbelerHaftası Kutlu Olsun…


Anne ve bebek sağlığını korumak için büyük bir özveri ile görev yapan ebelerimize teşekkür ediyoruz.


Annelik duygusunu ilk yaşama anının görevlisi olan ve kutsal bir görevi icra eden ebelerimizin 21-28 Nisan #EbelerHaftası’nı kutluyoruz.


Sevgi ve şefkatle miniklerin hayatlarına dokunan tüm ebelerin Ebeler Haftası’nı kutlarız.


Görevlerini özveri, sabır, gayret ve sevgi ile yerine getiren bütün ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyorum.


Sağlık sektörünün vazgeçilmez haline gelen tüm Ebelerimizin bu özel gününü kutlarım.


Ülkemizin dört bir tarafında Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bütün ebelerimizin, 12-18 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Haftası’nı kutluyor, meslek hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.


Sayfalarımız >>> Komik Hemşire ve Hemşir Sözleri


Hayata tutunuşumuz bir ebenin elinde başlar. Sağlık hizmetlerinin sunumunda önemli görevler üstlenen, gebelikte, doğumda ve doğum sozlervadisi.com sonrasında her zaman hayatımızın içinde yer alan, anne ile bebeğin ilk iletişim bağını sağlayan tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyorum.


Anne ve bebek ölüm oranlarının büyük bir hızla indirilmesinde ebelerimizin rolü büyüktür. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’  nı kutluyorum.


Her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, yeni bir çocuk için işinin kutsallığından ödün vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışan tüm ebelerimizin “21-28 Nisan Ebeler Haftası”nı Kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.


Sağlık kurumunun kanatsız melekleri Ebelerimizin bu özel gününü kutlarım.


Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerindendir Ebelik… Eline doğduğumuz, dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin “Ebeler Haftası”nı kutlarız… https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/ebeler-haftasi-kutlama-mesajlari.html


En mutlu anımızda yanımızda olan ve canımıza can katan ebelerimizin “21-28 Nisan Ebeler Haftası” nı kutluyoruz.


En güzel tokat ebe şaplağıdır, hayat kazandırır. tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyorum.


Mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı.” 21-28 Nisan Ebeler Haftası” nı kutlarım.


Zaman kavramı gözetmeksizin tüm zorluklara rağmen özveri ile bu kutsal görevi yerine getiren tüm ebelerimizin “21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı” en içten dileklerimizle kutlarız.


Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden birisi olan ebelik mesleği, doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana–çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirlerin ve tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilk yardım ve acil önlemlerin alınması gibi hizmetler veren ebeler”21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı” en içten dileklerimizle kutlarım.

Sağlık ordusunun vazgeçilmezleri ebelerimizin “Ebeler Haftası”nı kutlarız…


Sağlık sektörünün en önemli parçalarının başında gelen Ebeler için her zaman ilk önceliği anne ve bebeğin sağlığıdır. dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin “Ebeler Haftası”nı kutlarız…


Ağır fedakârlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyorum.


Yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olan, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmeye çalışan, aileye istek ve özlemle beklenen birinin katılımını sağlayan, dünyaya gözlerimizi açarken ilk gördüğümüz, bizleri ilk kucağına alan tüm ebelerin “Ebeler Haftası”nı kutlarım


Dünya, ebelik mesleğinin önemini kavramış ve bu mesleğin bilimsel ve teknolojik olarak daha ileri seviyelere götürülmesi için çalışmaktadır.


Sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen ebelerin “Ebeler Haftası”nı kutlarım


Özel Günler kategorisinde en güzel Ebeler Haftası Kutlama Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları , Tıp Bayramı Mesajları

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.