Batman İle İlgili Sözler

Batmanın Güzel Sözleri

Batmanlı kardeşlerimiz için hazırladığımız en güzel Batman İle İlgili Sözler siz değerli takipçilerine sunuyoruz. Kendini Batmanlı hisseden herkes hiçin hazırladığımız sözlerimizi sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Sizlerin de bildiği Batman İli İle İlgili Sözlerinizi yorum kutusuna yazabilirsiniz.

Batman İle İlgili Sözler sayfamız da; Meşhur Batman ile ilgili sözler, Batman ile ilgili sözler kapak, Anlamlı Batman ile ilgili sözler, Tarihi Batman ile ilgili sözler, Batman ile ilgili sözler yazılar, Batman’ ın ağır sözleri bulabilirsiniz.

Batman İlinin Tarihi Kısaca

Batman’ın bilinen tarihi milattan önce beşinci asırda yaşayan Medlerle başlamaktadır. Bölgeye yerleşen Medler, Buraya Ela Khan ismini vererek uzun süre bağımsız olarak yaşadılar. Önce Büyük İskender’in istilasına uğrayan bölge, daha sonra sırasıyla Selepkoslar, Partlar, Romalılar, Sasaniler ve Bizans’ın hakimiyeti altında kaldı. 650’den sonra İslam mücahitleri bölgede görünmeye başladı. 1071 Malazgirt Zaferine kadar İslam orduları ile Bizans arasında el değiştiren bölge, bu zaferden sonra Türk hakimiyeti altına girdi. Artukluların merkezi olan bölge daha sonra Moğol,İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Safevilerin eline geçti. Bilahare Yavuz Sultan Selim Han, Safevileri yenerek Batman havalisini Osmanlı topraklarına kattı.

Batman' a Ait Söz

Batman’ a Ait Sözler

1515’te Dördüncü Murad Han, Bağdat seferi sırasında büyük yararlılık gösteren Turhanoğlu Mahmud Paşaya bölgeyi timar olarak verdi.

İstiklal savaşı sırasında işgale uğramayan bölgede, 1950’den sonra petrolün çıkarılıp değerlendirilmesi ile büyük bir gelişme sağlandı ve Batman 1957’de ilçe merkezi oldu. 16.5.1990 tarihine kadar Siirt iline bağlı bir ilçe olarak kalan Batman, bu tarihten sonra il merkezi haline getirildi.

Batman İle İlgili Sözler

En akıllı kızlar Batmandan çıkar.

Dedik ya güzelim biz Batmanlıyız Sevdik mi ölümüne severiz.

Batmanlı olmak ayrıcalıktır.

Muhteşem detaylariz ama Batmanliyiz…

Batmanlı olmak beni özel yapıyor.

Batman Sözleri ve Mesajları

Batman Sözleri

Seni Sevmekle Çok Haklıyız Biz Sonuna Kadar Batmanlıyız…

Deliyiz Meliyiz Ama Yürekliyiz Ne de Olsa Batmanlıyız.

Batman da der ki; Batmanlıyız keke sozlervadisi.com ne kralına gideriz ne alayına bi durum varsa kralıda gelir ayağıma alayıda…

Batmanliyiz, Bize kim nederse desin, Biz vatan millet delisiyiz. Biz yükseklerde dalgalanan Ay yıldzlı bayrağın delisiyiz

Biz farklıyız, BATMANlıyız…

Sevene sevdalıyız gidene hep ağlarız nede olsa Batmanlıyız…

¸¸•*`❀  Mardin İle İlgili Sözler ¸¸•*`❀ 

Batmanlıyız biz bra, şekilmiz asaletimizdir, sevgimiz cesaretimizdir, sözümüz kefaletimizdir…

Batmanlıyız oğlımm biz! Çorbayı çatalla içeriz…

Kpssden 80 almışım. Çünkü Batmanlı olmak bunu gerektirir.

Batmanlıyız ezelden, rişkotanlıyız dededen.

Batmanlıyız yedi katmanlıyız.

Farklıyız çünkü “Batmanlıyız”…

Biz Batmanlıyız Paşam Sevene Hay Hay Sevmeyene Bay Bay.

Mahallemizden geçilmez, suyumuzdan içilmez, biz Batmanlıyız Brem bize racon kesilmez.

Batmanlı olmak 45 derece sıcaktan sonra yağmur yağmaya başlayınca sevinçle halay çekmektir.

Batmanlı olmak beni özel yapıyor.


Şehir Sözleri kategorisinde en güzel Batman İle İlgili Sözleri hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Erzurum İle İlgili Sözler Sivas İle İlgili Sözler

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.