Muharrem Ayı Mesajları

Muharrem Ayı Mesajları
Muharrem Ayı Mesajları

Muharrem ayı Peygamberimiz (s.a.v) tarafından Şehrullah (Allahın Ayı) olarak tanımlanmış, Cenabı Allahın ilahi bereket ve feyzinin, Rabbani ihsan ve kereminin bol bol müminlere ihsan edildiği mübarek bir aydır. İslam için çok önemli bir yere sahip olan Muharrem ayı Aşure günününde habercisidir. 

İslam aleminin merakla beklediği Muharrem ayında en güzel Muharrem ayı kutlama mesajları burada. Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına ait kutlama mesajlarını, Muharrem ayı ve hicri yılbaşı kutlama mesajlarıni sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Muharrem Ayı, Hicret, Aşure ve Kerbelâ

Muharrem ayı Müslümanlar için dînî, tarihi ve kültürel açıdan birçok mesaj barındıran önemli bir zaman dilimidir. İslam tarihi açısından bir milat ve insanlık açısından büyük manalar ihtiva eden Hicret, Muharrem ayında gerçekleşmiştir. İslam tarihinden günümüze kesitler ve mesajlar taşıyan Aşure, 10 Muharrem de idrak edilmektedir. Hicret, Aşure ve Kerbelâ, dünyanın hangi bölgesinde yaşarsa yaşasın, hangi dînî-kültürel alt kimliğe ya da mezhebî ve meşrebî yapıya mensup olursa olsun, bütün Müslümanlar için önemli ortak noktalar ve duygular ifade etmektedir.

Hicri 61 yılının 10. Muharrem gününde Kerbelâ’da, Sevgili Peygamberimiz (sav)’in, “dünyanın iki çiçeği”, “cennet çocuklarının efendileri” diye övdüğü, Hz. Ali ile Hz. Fatıma’nın ciğerparelerinden biri olan Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt’ten 70’den fazla insanın şehit edilmesi Muharrem ayını bir mateme ve hüzün mevsimine dönüştürmüştür.

Muharrem Ayı Mesajları
Muharrem Ayı Mesajları

Bu elim olay, Allah’a ve O’nun Rasulü’ne iman eden, yüreğinde Ehl-i Beyt sevgisi taşıyan bütün mü’minleri derinden yaralamış, kalplerimizi incitmiş; o günden bugüne bölgesi, kültürü, mezheb ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara gark etmiştir. Hz. Hüseyin, bütün mü’minlerin gönlünde taht kurarken, ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler tarih karşısında ve vicdanlarda hep mahkûm edilmiştir.

Muharrem Ayı Mesajları

Muharrem Ayı matem ve hüzün dönemidir. Bu ayda Ehl’i Beyt’in kutlu isimlerine kast edilmiş, çöl kumları mübarek kanlarla sulanmıştır.


Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam, “Muharrem ayında oruç tut.Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmintevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir” buyurdu.


Yüce Rabbimiz bizleri affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek Muharrem ayın da hepimizin dualarını kabul etsin!


Muharrem ayı yaklaşırken gönül pınarlarımızı temizleyelim ki gözlerimiz Çeşme gibi akabilsin.


Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam, “Muharrem ayında oruç tut. 
Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin 
tevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir” buyurdu.
Tîrmizî. Savm: 40.


“Muharrem ayı Hicrî senenin başlangıcıdır. Böyle bir yılı oruç gibi hayırlı bir temele 
dayamak daha güzel olur. Bereketinin devamı da daha fazla ümit edilir”
İmam-ı Gazali,


Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! Hayatımızın hicretleri, bedirleri, uhudları, hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın


Kıymet verilen dört aydan biri
Muharrem ayı, Zilkade, Zilhicce ve Receb’le beraber Kur’an-ı kerimde kıymet verilen 4 aydan biridir. (Tevbe 36)


Muharrem ayı Hicrî senenin başlangıcıdır. Böyle bir yılı oruç gibi hayırlı bir temele dayamak daha güzel olur Bereketinin devamı da daha fazla ümit edilir.


Allahim Su mubarek Muharrem ayi ve Dua vakti hurmetine Kainattaki Muminler arasina Ulfet,Muhabbet,Guven,Birlik ve Uhuvvet tesis eyle amiin


İdrak ettiğimiz Mubarek Hüzün Ayı’nda şerha şerha kanayan yaralarımız için bol bol dua edelim. Her yer Kerbela hergün Muharrem; hepimize…


Müslim’in rivayetine göre Hz peygamber (a.s.m) “Ramazan ayından sonra oruç için en faziletli ay Muharrem ayıdır.”


Muharrem ayı Hicrî senenin başlangıcıdır. Böyle bir yılı oruç gibi hayırlı bir temele dayamak daha güzel olur Bereketinin devamı da daha fazla ümit edilir.


Özel Muharrem Ayı Mesajları

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu Muharrem ayın da bize helâl rızıklar ihsan et. Bu sene beni, sevdiklerimi ve müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et. 


Tüm islam aleminin Muharrem ayı ve aşure günü hayırlı olsun


Muharrem ayı ülkeme kutuplaşmadan uzak barış,dostluk,huzur getirsin.Hicri yılbaşınız,aşure günleri kutlu,tuttuğunuz oruçlar kabul olsun


Muharrem ayı kutlu, inananların ilk orucu kabul olsun. Sevgi, saygı, hoşgörü ve birliğimize vesile olması dileğiyle.


Aziz milletimizin ve Tüm İslam aleminin Kutlu Muharrem ayı ve Hicri Yılbaşısı hayırlara vesile olsun..


Şehri Ramazan orucundan sonra en kıymetli muharrem ayı orucudur.En kalbi duygularımızla yeni yılımız hayırlı olsun.


Bugün ‘Muharrem Ayı’nın 1. Günü Hicri yılbaşı; tüm Müslümanlara ve insanlık alemine hayırlı olsun.


Muharrem Ayı Bütün Hayır Ve Bereketlerine Nail Olabilmemiz Duasıyla Muharrem Ayı Mübarek Olsun.


Tüm islam aleminin,kanlı islam ülkelerinin Ve sahipsiz müslümanların muharrem ayı hayırlara vesile olsun…https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/muharrem-ayi-mesajlari.html


Dün rüya, yarın hayaldir… Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana onu getirsin. muharrem ayı hayırlara vesile olsun…


Allah’ım Muharrem Ayın da, İslamiyeti gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Nice Güzel Muharrem Aylarına 


Allah Azzeve celle geçmiş yılımızda hakkımızda şefaatçi, muharrem ayı hayırlara vesile olmasını ve hakkımızda hayırlı mübarek kılsın inş Allah.


10 Peygambere 10 ikramin verildigi ikrami bereketi bol Muharrem ayi mubarek ola.Kerbela ‘da Huseyin olmak zamani….


Muharrem Ayı Hicri Yılbaşı Mesajları

Yezid ile su içmektense Hz. Hüseyin ile ölmeyi tercih edenlerin Muharrem Ayı hayırlı olsun


Kazanlarda Bereket ve Kardeşlik Karılsın. Muharrem ayı ve Aşure Günü hayırlı olsun


Alevi kardeşlerimin Muharrem ayını, Muharrem orucunu ve Aşure gününü yürekten kutluyorum. Hazreti Ali de, Hazreti Hasan da, Hazreti Hüseyin de bizim başımızın tacıdır. Alevi kardeşlerimizle ayrımız, sozlervadisi.com gayrımız yoktur, olamaz da. Bazı konularda farklı düşünsek bile bizler aynı damardan geliyoruz ve aynı inancın mensuplarıyız.


Muharrem ayı ve aşure günü size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.


Muharrem ayı,Hicri yılınız kutlu olsun;Hoşgörü barış,huzur ve kardeşliğimize vesile olması dileklerimle...


Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının arttığı şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini İslamı yeniden idrak etme ve tüm insanlığa tebliğ etme zamanıdır yeni Muharrem Ayı hayırlı olsun


Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle Muharrem Ayınız mübarek olması dileğiyle.


Muharrem ayı tüm alevi dostların hayırlara vesile olsun


Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Böylesine güzel bir ay’a girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri Yılbaşı’nızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Yüce Allah; hepimizin yar ve yardımcısı olsun!


Muharrem ayının Ümmete, kendimize, toplumumuza ‘Diriliş’ olmasını Cenab-ı Haktan Dilerim!


Bedenen, zihnen, kalben Hakka hicret etmemiz temennisiyle…. Muharrem ayı mübarek olsun


Cümle ümmeti Muhammedin ve kardeşlerin Muharrem ayı ve Aşure günü mübarek olsun.


Hicri yılını, muharrem ayını, Alevi vatandaşların tuttuğu yas orucunu ve Aşure gününü hayırlı olmasını diliyorum


Rabbim tüm İnanan Alemi’nin korktuklarından emin ve umduklarına nail olmasını nasip etsin. Muharrem ayı mübarek olsun


Muharrem ayi haram aylardan Mubarek olsun


Yarabbi bizleri sana layık kul, efendimize layık ümmet eyle. Her anımızı layıkı ile yaşamayı nasip et. Muharrem ayı mübarek olsun


Dini Sözler kategorisinde en güzel Muharrem Ayı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Hacı Bektaş Veli Özlü SözleriHz. Ali Anlamlı Sözleri 

Share this:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.