Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları

Kut’ ül Amere Zaferi Sözleri

Kut’ül Amere Osmanlı ordusunun Irak’ ın Kut Bölgesinde İngilizlere karşı 29 Nisan 1916 yılında kazandığı büyük zafer olduğu unutulsa da veya unutturulsa da ecdadımızın kazandığı bu zaferi sözlervadisi.com ekibi olarak ele aldık. İşte paylaşabileceğiniz Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları..

Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları yazımız da; Kut’ ül amere zaferi mesajları ingiliz, Kut’ ül amere zaferi mesajları kısaca, Kut’ ül amere zaferi mesajları resimli, Kut’ ül amere zaferi mesajlarıMustafa Kemal, Kut’ ül amere zaferi mesajları facebook bulmanız mümkün.

Kut’ ül Amere Zaferi

“Kut’ül Amere Osmanlı Ordusunun Birinci Dünya Savaşın’ da çarpıştığı cephanelerden biridir. İngilizlerle karşı oluşturulan Irak cephesi olup, bu cephe Irak’ı Arap olarak adlandırılan bölge olup Dicle – Fırat Havzasında Mezopotamya’yı da için alır ve Basra Körfezine kadar uzar.

Kut’ül Amere İngilizleri Çanakkale’den sonra Irak Çöllerinde yendiğimiz Çanakkale zaferinin ikiz kardeşi olup büyük zaferlerimizden biridir. Büyük kuvvetler Çanakkale yenilgisinden sonra ağırlıklı olarak, Arap Cephelerine İngilizler kuvvet kaydırdılar. Amaç bölgenin kalbi Bağdat ı ele geçirmektir. 29 Nisan 1916 da 6. Ordu komutanı Mirlava Halil Paşa Komutasındaki Türk ordusu kuşatmasında Cihan’ı hayrete düşürecek kadar büyük bir zafer elde edilerek Dünya tarihi bu olayı yazmak için kelime bulmakta zorlandı. Bu kutlu zaferde Türk ordusu 10.000 asker 350 subay şehit verdi, İngilizler 30,000 kayıp ile 13,000 İngiliz asker, 500 e yakın içerisinde generallerin bulunduğu subay kadrosu esir olmasıyla dünya şaşkına döndü. Osmanlı Devlet’ inin İngiliz kuvvetleri ve Müttefiklerine karşı kazandığı KUTÜL’ÜL AMARE zaferi tarihte büyük öneme sahiptir.

Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları

Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları

18.Kolordu Komutanı Miralay Kazım Karabekir de “Tarihimizin iki yüz seneden beri yad etmediği böyle bir zaferi bize lütfeden Cenabıallah’a şükredelim” ifadesini kullandığı emir yazısında, “Bu zaferin en büyük şan ve şerefi, böyle bir vakayı İngiliz tarihinde ilk defa Türk süngüsünün kaydetmesindedir. 18. Kolordu’nun aslan yürekli erleri, Cenabıallah’a secdeye kapanalım. Bu akşam şehitlerimize Fatihalar, Tebarekeler, Yasinler okunsun. Gaziler birbirine sarılsın, birbirini tebrik etsinler. Ben de bugünkü Kut’ül Amare Bayramı vesilesiyle sizin pak ve yüksek alınlarınızdan kemali hürmet ve samimiyetle öperim.”

Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları

Kutül Amare İngiliz Ordusunun Osmanlı Ordusu tarafından teslim alınmasıyla neticelenen muhteşem bir zaferdir.. 105. yılı kutlu olsun..

Kûtü’l-Amare zaferi, her zaman hatırlamamız gereken, unutulmayacak bir destandır. Bu zaferin kazanılmasında emeği geçen Süleyman Askeri, Ali İhsan Sabis Paşa, Nurettin Paşa ve Halil Paşa’yı rahmetle anıyorum. Kûtü’l-Amare zaferinin mimarı olan şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum.

Çanakkale Zaferi’nden sonra ikinci büyük zaferimiz olan Kutül Amare zaferinin yıldönümü kutlu, şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Kûtul-Amâre Zaferi’nin 105. yıl dönümü vesilesiyle bu büyük zaferi milli hafızamıza nakşeden kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum

Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları

Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları

Sırt sırta, birlik ve beraberlik duygularıyla perçinleşen bu zaferler unutturulamaz! Milli duygular içerisinde kutlanmaya ve anılmaya devam edecektir. Tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor ve Kut’ûl Amâre Zaferimizi can-ı gönülden kutluyorum

Kut’ül Amare zaferinin 105.yılını ve Kut Bayramını yürekten kutlarken bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Asil kanlarıyla vatan toprağını bizlere helal kılan ecdadımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/kut-ul-amere-zaferi-mesajlari.html

Irak’ın Kut bölgesinde kazandığımız büyük zafer Kutül Amare’nin 105. yılında, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Bir büyük destan. ve bu destanın yazılmasında adı gecen tüm kahramanlara sonsuz saygılarımızı yolluyoruz. ruhunuz şâd olsun Kutül Amare

Selman-ı Pak ve Kut çarpışmaları başta olmak üzere Birinci Dünya Savaşının tüm cephelerinde kahramanca mücadele ederek şehit olan, gazi olan bütün askerlerimizi rahmetle, minnetle, tazimle yâd ediyoruz. Bu toprakları bize vatan kılmak için yürüttüğümüz terörle mücadele ve 15 Temmuz dâhil tüm mücadelelerde şehadete yürüyen, gazi olan kardeşlerimizin her birini aynı şekilde rahmetle, hürmetle anıyorum.

Türk’lere şeref-ü şan İngilizlere kara meydan olan,Çanakkale zaferinden sonra Osmanlı’nın unutturulmaya çalışılan,en net zaferi!

“Kut’ül Amâre zaferi, Çanakkale Savaşı’ndan sonra Britanya İmparatorluğu’nu zora sokan; politikalarını alt üst eden ve imparatorluğun yenilmezliği inancını sarsan dünya hakimiyetini inanmış Britanya kamuoyunu şüpheye hatta kaosa sürükleyen büyük bir zaferdir Kutlu olsun

Hiçbirimiz Kut’u unutmadık. Burada verilen mücadeleyi, kaybettiğimiz canları, Dünya’nın bir gün olduğunu, aslolanın vatan olduğunu unutmadık. Kut’ül Amare kahramanlarını hiç unutmadık… Ruhları şad olsun

İngiliz’lerin tarihte’ki; En büyük yenilgisi KutülAmare ‘nin 105. Yılı kutlu olsun.! Tüm şehit lerimizin ruhu şad olsun ALLAH’rahmet etsin

Bir milleti millet yapan unsurların başında hiç şüphesiz övündüğü tarih ve elde ettiği zaferler gelmektedir. İşte bu nedenle çocuklarımız ve gelecek nesillerimizi tarih şuuru, milli ve manevi değerlerimizle yetiştirmeliyiz. Bu vesileyle şanlı tarihimize altın harflerle yazılan Kut’ül Amare Zaferi’nin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ecdadımız ile Ne Kadar Gurur Duysak Az! Kutül Amare Zaferimiz Kutlu Olsun

Kut’ül-Amare Zaferi,  29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı Ordusunun Irak’ın Kut bölgesinde zor şartlar ve imkansızlıklar içerisinde, İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zaferdir. Kutlu olsun

Eşsiz zaferin mimarı olan Süleyman Askeri, Ali İhsan Sabis Paşa, Nurettin Paşa ve Halil Paşa olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan Kut’ül-Amare Zaferi’nin 105. Yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Kutül Amare Zaferimiz Kutlu Olsun

Büyük Türk milletimizin Kutül Amare Zaferini ve ülkemizin koruyucusu Ordumuzu yürekten kutlarım.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama Kutül Amare zaferle sonuçlanan, Türk ulusunun İngilizlere vermiş olduğu büyük bir derstir. Kutül Amare Zaferimiz Kutlu Olsun

Kutül Amare  Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu zaferin ışığı altında nice güzel Kutül Amare Kutlamalarına…

Kutül Amare mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Kutül Amare zaferini en içten duygularımla kutluyorum.

Unutturulmak istenmiş Kutül Amare Zaferi’mizin 105. Yıldönümünde kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum

Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa ingilizlere göstermiştir. Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Kut’ ül Amere Mesajları

Kut’ ül Amere Mesajları

Türkler tarih sahnesinde her zaman bağımsızlığına ve istiklaline düşkün bir millet olmuştur. Milletimizin Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Zaferler ancak azim ve cesaretle sozlervadisi.com kazanılır işte bu iki unsur Türk ordusuna zaferler kazandırmıştır Türk ordusu kadınıyla,yaşlısıyla zafere inanmıştı. Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Zafer elbette başaracağım diyenin ve başaracağına inananlarındır. Bu güzel memleketimizde zaferi hak eden Türk milletinin Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Milletimizin tarih sayfasına adını altın harflerle yazdırdığı Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Ülkemizini tarihteki büyük zaferlerinden biri olan Kutül Amare zaferi milletimizin dirlik ve birliği için, barış ve refahı için kutlu olsun.

Kan süzülür kefenler; Döner mi hiç gidenler? Size selam yollamış; Peygamberler, erenler! Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Türk’ün sancağını öne koydular. Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular. Kader böyle imiş ey garip ana. Kanım feda olsun güzel vatana. Kutül Amare zaferi kutlu olsun.

Bu öyle büyük bir zaferdir ki; asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışıdır. Birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır.’ Saygı ve Minnetle..

Dünyada Türk ordusu gibi başka bir ordu yoktur. Cephanesiz, aç, susuz, uykusuz, süngüsüyle de olsa azmi ile bu başarıyı elde etmiştir. Kutül Amare zaferi kutlu olsun

Kut’ ül Amere Zaferi Sözleri

Kutül Amare nice zaferler nice kahramanlar, daha düne kadar bunlardan bi haber yaşıyorduk Tüm şehit lerimizin ruhu şad olsun ALLAH’rahmet etsin

İngilizlerin Tarih Kitaplarından Sildirdiği Kutülamare Zaferimizin 105. Yılı kutlu olsun.

Kutül Amare zaferi 105. yılı kutlu olsun. Köklerimize sarıldıkça bizi kimse yıkamayacak. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 

Emperyalizme karşı mücadelemizin en önemli adımı olan Kutül Amare zaferimizin yıl dönümünü kutlarım. Biz o ataların evlatları olarak bayrağı taşıyacağız.

Türk Vatanı üzerinde oyun oynanamayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösteren Kutül amare Zaferimizin 105. Yılı kutlu olsun.

Gururla eda ettiğimiz Kutül Amare Zaferi’nin 105. Yıldönümü vesilesiyle geçmişten bugüne canlarını vatan, millet,din,devlet ve bayrak uğruna feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.

Önce vatanım ve dinim diyerek şehadet şerbeti içen asil ecdadın, ebet müddet asil bir nesli olabilmek arzu ve gayretiyle Kutül Amare Zaferi’nin 105.Yıldönümünü kutluyor, tüm şehit ve kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun.

Vatan topraklarımızı şehadetleriyle ve asil kanlarıyla yıkayan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, hiç bir zaman göklerden inmeyecek ay yıldızlı al bayrağımızı saygı ve gururla selamlıyorum.

Vαtαnı αyαktα tutαn koIIαr, bαcαkIαr değiI, ruhumuzdur. Kutül Amare zaferi kutlu olsun

Ey αnα, ey yαr, ey vαtαn, seferdir bu qittiğim. Qözyαşı dökmeyesin. Hαsret çekmeyesin. Boynunu bükmeyesin. Ey cihαn, titre. İşittiğin, Mehmetçik’in αyαk sesidir. Ey sαncαk, dαIqαIαn. Hissettiğin, αIemi İsIαm’ın nefesidir. Ey düşmαn, bekIe. Bu qeIen, Muhαmmed’in ordusudur. Kutül Amare zaferi kutlu olsun


Özel Günler kategorisinde en güzel Kut’ ül Amere Zaferi Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız;Sarıkamış Şehitleri Mesajları10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.