Özel Günler

Bakü’nün İşgalden Kurtuluş Günü Mesajları

Kardeş ülke Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’nün kuruluşunun 104. Yıl dönümü her zaman olduğu gibi bu yılda Bakü’nün İşgalden Kurtuluş Günü Mesajları ile sosyal medyada kutlanıyor. Bakü’nün bağımsızlık mücadelesinde görev yapan kurucular ve tüm aziz şehitler anılacağı bugün de sevdikleriniz ile kutlamalar yapabileceksiniz.

Bakü’nün İşgalden Kurtuluş Günü Mesajları yazımız da; Azerbaycan Bağımsızlık Günü Sözleri, Bakü Kurtuluşu Sözleri, Azerbaycan’ca Milli Bayram Sözleri, Başkent İçin Sözler yer almaktadır.

Bakü’nün İşgalden Kurtuluş Günü Mesajları

Bakü nün kurtuluş yıldönümünde kardeşliğimizin ayrılmaz nişanesi olsun.

“Vefalı Türk geldi yine.” Türk’ün şehri Bakü, Kurtuluş Günü’n Kutlu Olsun.

104 Yıl önce bugün, Nuri Paşa komutasındaki sozlervadisi.com Kafkas İslam Ordusu, Bakü’yü Ermeni ve Bolşevik çetelerinin işgalinden kurtardı. Şehitlerimizin ruhları şad olsun, Azerbaycan var olsun.

Bugün kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün kurtuluş günü, kutlu olsun!

15 Eylül, Azerbaycan’ın bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan Türk İslam mücahitlerinin zafer, Azerbaycan’ın esaretten kurtuluş günüdür… Enver Paşa, Nuri Paşa ve yiğit askerleri!.. Ruhlarınız şad olsun… Yaşasın Azerbaycan!..

Bu vesile ile Kafkas İslam Ordusu’nun Kahraman Komutanı Nuri Paşa ve askerlerini, saygı ve rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun.

Bakü’nün Kafkas İslam Ordusu tarafından Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte kurtarılmasının 102. Yıldönümünü kutluyoruz.

Bakü'nün İşgalden Kurtuluş Günü Mesajları
Bakü’nün İşgalden Kurtuluş Günü Mesajları

Kafkas İslam Ordusu’nun Nuri Paşa komutasında Bakü’ye girişinin (15 Eylül 1918) 104. Yılı kutlu olsun!

Bakü’nün Ermeni ve Rus işgalinden kurtuluşunun 104. Yılını kutluyorum. Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa’yı ve bu uğurda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum…

Bugün Bakü’nün Kafkas İslam Ordusu tarafından kurtarılmasının 104. Yıldönümü… Azeri kardeşlerimizin zafer günü kutlu olsun. Biz etle tırnak gibiyiz; asırlar da geçse, İki Devlet Tek Milletiz!

Azerbaycan ağlarsa biz de ağlarız; Azerbaycan gülerse biz de güleriz.

Can Bakü’ nün 104. kurtuluş yılını candan kutluyor, sonsuza dek özgür ve bağımsız yaşamasını, her alanda başarılarına başarılar eklemesini diliyoruz.

Azerbaycan ağlarsa biz de ağlarız; Azerbaycan gülerse biz de güleriz. Bakü’nün Kafkas İslam Ordusu tarafından kurtarılmasının 104. Yıl dönümü kutlu olsun. Kardeşliğimiz daim olsun.

Kafkas İslam Ordusu’nun Nuri Paşa (KİLLİGİL) komutasında Bakü’ye girişinin 104. Yılı kutlu olsun.

Bu aziz vatanı korumak, İslam’ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!

Bakü’nün kurtuluşunun 104. Yıldönümünü yürekten kutluyorum. Kafkas İslam Ordusu 104 yıl önce Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte destan yazdı. Nuri Paşa’nın ve askerlerinin ruhu şad olsun. Kardeşliğimiz daim olsun.

Türkiye’den sonra en fazla Türk Şehitliğinin olduğu Bakü’nün Kurtuluşunun 104. Yıl dönümü kutlu olsun Bu müstesna gün, Türkiye/Azerbaycan kardeşliğinin nişanesidir. Başta Nuri Paşa olmak üzere Kafkas İslam Ordusu‘nun her neferini rahmetle ve minnetle anıyorum. Hayra karşı kalın.


Özel Günler kategorisinde en güzel Bakü’nün Kurtuluş Günü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfalarımıza katkı sağlamak isterseniz sizler ile irtibatımızı sağlayan yorum kutusuna Güzel Sözlerinizi bekliyoruz.

Diğer Sayfalarımız; Hocalı Katliamı Mesajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın.