Regaip Kandili Sözleri Sms

Regaip Kandili Sözleri Güzel Sms

Üç Ayların ilk mübarek gecesi Regaip Kandili için hazırladığımız sms mesajlarıyla birlikteyiz. Regaip Kandil Mesajları Sms ile sevdiklerinizin kandillerini kutlayıp iyi dileklerinizi iletebilirsiniz. En güzel resimli Regaip Kandili mesajları özellikle görüşemediklerinize WhatsApp üzerinden paylaşabilirsiniz.

Regaip Kandili Sözleri Sms yazımız da; Anlamlı Regaip kandili sözleri sms, Etkileyici Regaip kandili sözleri sms, Regaip kandili sözleri sms kısa ve öz, Aşkıma Regaip kandili sözleri sms, Regaip kandili sözleri sms kısa, Anlamlı kandil mesajlarını paylaşabilirsiniz.

Nebî (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Recep ayı girdiği zaman:

“Allah’ım Recep ve Şaban’ı bize mübarek eyle ve Ramazan ayını da bize mübarek eyle (Ramazan’a kavuştur)” diye dua etmişlerdir. (AhmedibnüHanbel, el-Müsned, 1/259)

Regaip Nedir

Regaib, arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. “Reğîb” kelimesi ise, “reğabe”‘den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, “reğîbe”dir. “Reğîbe”nin çoğulu da “reğâib” dir. Kelime olarak “Regâib’in aslı budur.

Regaip Kandili Sözleri Sms

Regaip Kandili Sözleri Sms

Regaip Kandili Gecesi Yapılması Önerilenler

1.Sevgili Peygamberimize bol bol salât ve selâm okuyarak,
2. Dünya ve ahirete ait dileklerimiz için dua ederek,
3. Hastaları, yaşlıları ziyaret ederek; yoksulları, öksüz ve yetimleri sevindirerek,
4. Kur’an-ı Kerim okuyarak,
5. Peygamberimiz ( a.s.m)’ın mübarek duası olan Cevşen-ül Kebiri okuyarak,
6. Aile bireyleriyle birlikte günün mana ve ehemmiyeti hakkında sohbet ederek,
7. Allah rızası için namaz kılarak,
8. Hayatımızın geçmiş günleri ve yılları hakkında muhasebe yaparak,
9. Günahlarımızın bağışlanması için Allah’tan af dileyerek,
10. Eş, dost ve yakınlarımızla tebrikleşerek,
11. Dargın ve küskünleri barıştırarak, değerlendirebiliriz.

Regaip Kandili Sözleri Sms

Bu günlerin feyzi üzerinize Rahmeti geçmişinize Bereketi evinize Nuru Ahiretimize Sıcaklığı yuvamıza dolsun Regaib Kandiliniz mübarek olsun

Regaip kandili geldi yine ALLAH’ım Recep şaban ayını bizim için Mübarek kıl bizi Ramazana kavuştur

Regaib Kandili’miz Mübarek Olsun. İslam Birliğine, Ülkemizin Selametine, Kardeşliğimize, Ümmetin Dirilişine Vesile olması Dua’sıyla..

Regaib kandili ve üç ayların ülkemize milletimize ve alem-i İslama huzur bereket ve esenlik getirmesi dileklerimle kandiliniz mübarek olsun.

Regaip Kandili Sözleri

Regaip Kandili Sözleri

Mübârek Üç Aylar başta Regâib Kandili ve içindeki bütün feyiz ve berketler dirilişe ve Osmânlı rûhunun şâhâ kalması duâlarıyla mübârek olsun

Allahım! Bizlere helalinden ve kolayından manevi ve maddi rızık ver. Bizleri çalışkan, işimizi kolay ve bereketli eyle. Amin! Regaib Kandiliniz mübarek olsun

Tüm ümmeti MUHAMMED’in s.a.v Regaib kandili mübarek olsun.RABBİMİZ cc vatanımızı,içeriden dışardan her türlü hıyanetten muhafaza etsin. https://www.sozlervadisi.com/dini-sozler/regaip-kandili-sozleri-sms.html

Müslüman adil ve insaflı olur, insaniyetten nasibi olmayanın islamiyetten de nasibi yoktur. Hayırlı Kandiller. Regaib Kandili mübarek olsun.

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaip Kandilimiz Mübarek olsun!

Allah”ım! Gizli olarak işlediğim sozlervadisi.com günahlarımı, açıktan işlediğim günahlarımı, hatâen işlediğim ve bilerek yaptığım günahlarımı, bildiğim ve bilmediğim bütün günahlarımı bağışla. Amin! Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

Bolluk ve Bereket Aylari olarak 3 Aylarin Basladigini Müjdeleyen Mübarek Regaib Kandili Sizler ve SevdiklerinizIcin Hayirlara Vesile Olsun.

Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Regaib Kandili mübarek olsun.

Regaip Kandili Mesajları

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. (Amin) Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla. (İbrahim 41) Selam ve dua ile hayırlı kandiller.

Ey Rabbimiz! Bizlere dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eyle azabından muhafaza eyle. ( Bakara 201) Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Regaip Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun

Bu mübarek günlerin sizlere, Vatanımıza, Milletimize ve bütün İslam Alemine rahmet, mağfiret ve bereket olarak tecelli etmesini Yüce Rabbim’den niyaz ederim. Hayırlı Kandiller

Yüce Allah mübarek Regaip kandili hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin. Hɑyırlı Kandiller…

Bir dua gönderiyorum hepinize sağlık, mutluluk, huzur olsun. Sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolu olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun. Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun!

Gül dalında güzel, dikense gülle güzel, toprak yeşille gök ise mavi ile güzel, gözler manayla eller duayla güzel. Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

Cenab-ı Hak, Receb-i Şerif bahçesini ekip, Şaban-ı Şerif suyu ile sulayıp Ramazan-ı Şerif’te bereketli hasat almayı nasip eylesin. Amin.. Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

En güzel isimler (Esmaül Hüsna) Allah’ındır. O Halde O’na o güzel isimlerle dua edin. O’nun isimleri hakkında eğri yola gidenleri bırakın. Onlar yapmakta olduklarının cezasına çarptırılacaklardır. (Araf 180) Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun!

Regaip Kandili İçin Mesajlar

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun!

Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 147) Regaip kandilimiz mübarek olsun.

Peygamber Efendimiz buyurdular ki : “Hatırlayan güzelse, hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, ya da gül kokar” manevi bollukların yaşandığı bir gece olması dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.

Regaip Kandili Sözleri Güzel Sms

Regaip Kandili Sözleri Güzel Sms

Ya Rabbi! Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri..!! (Amin) Hayırlı Kandiller…

Semanın Kapılarının Sonuna Kadar Açılıp. Rahmetin Sağanak Sağanak. Yağdığı Böyle Gecede. Tüm islam Aleminin Regaib kandili mübarek olsun

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz mübarek olsun..

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece ALLAH’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

Rabbim! (Gireceğim yere) sozlervadisi.com doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” (İsra 80) Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla’ya sunacagi ve O’nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz mübarek olsun..


Dini Sözler kategorisinde en güzel Regaip Kandili Sözleri Sms hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız;  Mevlid Kandili Sms Mesajları , Mevlid Kandili Sözleri

Share this:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.